Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy są jakieś skutki uboczne?

Wypełniacze dermalne z kwasem hialuronowym mogą dać Ci pełniejsze, pulchniejsze usta. Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod powiększania ust. Inne metody obejmują implanty ust i wstrzykiwanie tłuszczu. Ich rezultaty są jednak różne. W przypadku implantów, rezultaty są specyficzne dla kształtu i mogą utrzymywać się do 8 miesięcy. Ponadto, powiększanie ust może powodować ekstremalne obrzęki.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale powerofbeauty.pl

Spis Treści:

Zastrzyki z toksyny botulinowej

Zastrzyki z toksyny botulinowej są niechirurgiczną metodą powiększania ust. Dają one tymczasowe rezultaty i mogą być powtarzane co dwa do trzech miesięcy w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Pacjenci mogą spodziewać się rezultatów w ciągu dwóch do 10 dni. Powinni jednak wziąć pod uwagę, że zabieg nie jest trwały i może zakłócić proces gojenia.

Procedura jest prosta, ale musi być wykonana przez profesjonalistę. Pierwszy krok polega na zaaplikowaniu Botoxu do mięśni twarzy, co spowoduje ich rozluźnienie i uniemożliwi poruszanie się, a tym samym zmniejszy zmarszczki. Drugi krok polega na wstrzyknięciu wypełniacza bezpośrednio w zmarszczkę, co pomoże wypełnić bruzdy. Restylane

Restylane jest wypełniaczem skórnym, który dodaje objętości ustom. Jest on zatwierdzony przez FDA i zapewnia naturalne rezultaty w ciągu zaledwie kilku minut. Pacjenci mają niskie ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, chociaż obrzęk i tkliwość są powszechne. Te efekty uboczne ustępują zazwyczaj w ciągu tygodnia.

W badaniu przeprowadzonym w USA wzięło udział 75 pacjentów w trzech ośrodkach. W badaniu oceniano wpływ powiększania ust Restylane na dwa fałdy nosowo-wargowe na poziomie wyjściowym i po trzech miesiącach. Badanie obejmowało porównanie pacjentów otrzymujących 1,5 i 3 mL preparatu Restylane na usta. Ocena bezpieczeństwa obejmowała wygląd leczonego obszaru, jędrność, odczucie, symetrię, ruch i tworzenie masy. Nie odnotowano żadnych poważnych działań niepożądanych.

Juvederm Ultra XC

Kwas hialuronowy (HA) jest ważnym składnikiem zastrzyków do ust Juvederm Ultra XC. Pomaga on przywrócić skórze utraconą objętość i elastyczność. Juvederm Ultra XC to żel do wstrzykiwania, który pomaga przywrócić młodzieńczą objętość ust i dłoni bez powodowania przestojów.

Procedura zabiegowa Juvederm jest procedurą mało inwazyjną, która trwa około 15 do 20 minut. Lekarz użyje małej igły do wstrzyknięcia preparatu Ultra Plus w pożądane miejsca, aby nadać ustom objętość i strukturę. Przed zabiegiem do znieczulenia obszaru zabiegowego używana jest lidokaina. Po zakończeniu zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć. Należy jednak unikać forsownych zajęć, bezpośredniej ekspozycji na słońce i spożywania alkoholu przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

Juvederm

Chociaż reakcje alergiczne na zastrzyki kosmetyczne są rzadkie, ciężkie przypadki mogą prowadzić do reakcji zagrażających życiu. Na szczęście, reakcje te są zwykle uleczalne i mogą być odwrócone w ciągu kilku dni. Pacjenci powinni być przygotowani na możliwość wystąpienia reakcji zapalnej i omówić ryzyko ze swoim chirurgiem plastycznym. Inne efekty uboczne zastrzyków do ust obejmują guzki. Mogą one powstać po rozpuszczeniu się tymczasowego wypełniacza HA, a do ich rozpuszczenia mogą być potrzebne zastrzyki z hialuronidazy.

Pacjenci powinni mieć świadomość, że żel do wstrzykiwania Juvederm Voluma XC może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym z lekami przeciwzakrzepowymi, rozrzedzającymi krew i lekami immunosupresyjnymi. Ponadto jest on przeciwwskazany do stosowania u kobiet karmiących piersią i mogących być w ciąży. Pacjenci powinni zgłaszać wszelkie efekty uboczne do FDA.

Restylane Ultra XC

Bezpieczeństwo i skuteczność implantacji warg Restylane Ultra XC oceniano w kluczowym badaniu w USA, do którego włączono 180 uczestników z 12 ośrodków. W badaniu uczestnicy zostali losowo przydzieleni do zabiegów powiększania ust preparatem Restylane lub placebo. Po sześciu i dziewięciu miesiącach od pierwszego zabiegu, uczestnicy zostali ponownie przebadani w celu określenia, czy wystąpiły u nich jakiekolwiek zdarzenia niepożądane.

Restylane i Juvederm są uważane za złote standardy w wypełniaczach ust na bazie kwasu hialuronowego. Są one stosowane w celu dodania objętości zapadniętym obszarom twarzy i korekcji linii uśmiechu. Restylane jest również doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uzyskać bardzo specyficzne rezultaty.

Juvederm Ultra

Juvederm jest żelem do wstrzykiwania, który jest zwykle stosowany przez licencjonowanego lekarza opieki zdrowotnej. Zabieg nie jest bolesny, ale jego wykonanie może trwać do godziny. Zastrzyk zawiera lidokainę, która zmniejsza ból. Po zabiegu może jednak wystąpić mrowienie lub drętwienie. Odczucie to ustępuje zwykle w ciągu około dwóch do czterech tygodni.

W badaniu stwierdzono również, że u około 88-90% pacjentów utrzymywała się poprawa po 24 tygodniach leczenia. W 36 tygodniu trzy czwarte pacjentów zgłosiło brak zmian, a pozostała jedna trzecia wolała Juvederm Ultra od Zyplastu. Spośród 116 uczestników, którzy powrócili do badania, 84-88% preferowało Juvederm. Tylko 5-10% wybrało Zyplast. Pozostali pacjenci nie byli pewni, którego zabiegu chcą. Zastrzyki Sculptra

Zastrzyki Sculptra mogą powodować obrzęk, zasinienie lub tkliwość w miejscu wstrzyknięcia. Dotknięty obszar może być podrażniony przez okład z lodu. Pacjenci są instruowani, aby masować leczony obszar kilka razy dziennie przez dwa tygodnie. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności, jednak powinni unikać zabiegów na twarzy. Najczęściej występującymi efektami ubocznymi są siniaki i obrzęk.

Efekt działania preparatu Sculptra może utrzymywać się do dwóch lat, ale konieczne są wielokrotne zastrzyki, aby utrzymać rezultaty i zapobiec powrotowi skóry do poprzedniego wyglądu. Zabieg ten jest znacznie bezpieczniejszy niż inne wypełniacze kwasu hialuronowego, a rezultaty są subtelniejsze niż można by się spodziewać. Należy jednak skonsultować się z lekarzem w sprawie wszelkich skutków ubocznych, aby zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty.

Podobne tematy