Endermologie czy karboksyterapia – różnice

Carboxytherapy i Endermologie to dwie z bardziej popularnych technik pozbywania się cellulitu. Oba zabiegi wykorzystują delikatne ssanie i rolki do masażu miejsc dotkniętych cellulitem. Urządzenia Endermologie są bardziej zaawansowane i mogą leczyć różne schorzenia. Niezależnie od tego, czy cierpisz na cellulit, czy po prostu chcesz pozbyć się dołeczka na udzie, oba zabiegi są korzystne.

Karboksyterapia

Endermologie i Karboksyterapia to dwa różne rodzaje zabiegów na skórę. Choć oba są skuteczne, procedury zabiegowe nie są takie same. Podczas gdy jeden jest doskonałym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych, drugi jest mniej inwazyjną procedurą, która może leczyć warunki medyczne. Różnica między tymi dwoma zabiegami polega na dawkowaniu i częstotliwości leczenia. Podczas gdy karboksyterapia wymaga zazwyczaj 10 do 12 sesji, zabiegi endermologii można wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Czas trwania każdej sesji zabiegowej wynosi zazwyczaj od 20 do 30 minut, a podczas zabiegu występuje niewielki ból. Pacjenci mogą jednak doświadczyć lekkiego zasinienia lub obrzęku w miejscu wstrzyknięcia.

Podczas gdy Endermologie jest stosowana w leczeniu cellulitu, Karboksyterapia ma inne zastosowania estetyczne. Zabieg zastępuje dwutlenek węgla tlenem, aby napiąć skórę i zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych. Wspomaga również krążenie i produkcję kolagenu. Ponieważ jest niechirurgiczny, nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Jest również bezpieczny dla osób zdrowych. Karboksyterapia jest również zalecana do stosowania przez lekarzy, takich jak dermatolodzy i chirurdzy. Zabieg nie powinien być jednak wykonywany przez kosmetyczki lub inne osoby, które nie mają wykształcenia medycznego. Mezoterapia

Karboksyterapia zyskała ostatnio popularność w Wielkiej Brytanii. Zanim jednak zaczniesz się ekscytować, powinnaś poznać różnice między tymi dwoma zabiegami. Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu do organizmu dwutlenku węgla. Stosuje się ją w leczeniu wielu różnych stanów zdrowia, od starzenia się po chorobę tętnic obwodowych. Stosuje się ją również w celach kosmetycznych.

Karboksyterapia to szybki sposób na leczenie miejscowego tłuszczu i zmniejszenie wyglądu cellulitu. Może również pomóc osobom z chorobami, w tym cukrzycą, problemami z tętnicami i zaburzeniami erekcji. Jest to również bezpieczny sposób na pozbycie się blizn potrądzikowych. Endermologia

Endermologia i karboksyterapia to dwa różne rodzaje zabiegów resurfacingu skóry. Choć oba są skuteczne, istnieje między nimi kilka istotnych różnic. Początkowo karboksyterapia była wykorzystywana do leczenia cellulitu, ale obecnie jest coraz częściej stosowana w wielu innych wskazaniach estetycznych w Ameryce Północnej i Europie. Poniższe informacje nie mają na celu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące karboksyterapii; zależy to od lekarza i osobistego stanu pacjenta.

Endermologie wykorzystuje urządzenie przypominające próżnię do podnoszenia skóry i masowania tkanek, co pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu. Jego rezultaty utrzymują się zazwyczaj przez dwa do trzech miesięcy, ale ważne jest, aby kontynuować zabiegi w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów. Karboksyterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym, ale może powodować dyskomfort i zasinienie. Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu dwutlenku węgla do warstwy tłuszczowej pod skórą. Jest on bezpieczny i trwa zazwyczaj około 15 minut. Większość lekarzy stosuje krem lub balsam znieczulający do miejsca wstrzyknięcia przed podaniem zabiegu. Zabiegi są zwykle zaplanowane co dwa do czterech tygodni i skutkują widocznymi rezultatami do piątego zabiegu. Korzyści z karboksyterapii mogą utrzymywać się przez pięć do sześciu miesięcy.

Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu i żaden pojedynczy zabieg nie wyeliminuje go całkowicie. Na szczęście udowodniono, że niektóre zabiegi przynoszą znaczące efekty. Jedną z popularnych metod jest Endermologie – ręczne urządzenie, które zapewnia głęboki masaż tkanek, który rozbija dołeczki w skórze. Urządzenie to również napina i tonizuje skórę. W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, może być koniecznych kilka sesji. Czas rekonwalescencji może trwać kilka tygodni i istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków. Karboksyterapia jest skuteczna w redukcji cellulitu w ciągu około trzech do pięciu sesji.

Skutki uboczne karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg, który jest stosowany w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu w organizmie. Działa poprzez rozpuszczanie komórek tłuszczowych w skórze. Proces ten jest skuteczny w redukcji wyglądu cellulitu. Zastrzyki są stosunkowo bezpieczne i nieinwazyjne. Karboksyterapia wiąże się jednak z pewnymi skutkami ubocznymi, w tym zaczerwienieniem i zdrętwieniem w miejscu wstrzyknięcia.

Sam zabieg jest bezbolesny, choć niektórzy pacjenci odczuwają pewien dyskomfort. Przed wykonaniem zastrzyku stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć. Zabieg może powodować zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, choć zdarza się to rzadko. W leczonych obszarach może również wystąpić zaczerwienienie i obrzęk.

Podobne tematy