Plastyka powiek – kiedy wykonuje się ją na powiekach górnych, a kiedy na dolnych?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, „Kiedy plastyka powiek jest wykonywana na górnych, a kiedy na dolnych powiekach?” to nie jesteś sam. Wiele osób ma wykonywany ten zabieg, aby poprawić wygląd swoich oczu. Istnieje jednak kilka rzeczy, które należy wiedzieć o plastyce powiek, zanim zdecydujesz się na nią. W tym artykule omówimy procedurę, jej skutki uboczne, koszty i gdzie można ją wykonać.

Plastyka powiek wykonywana jest na górnych i dolnych powiekach

Ten zabieg kosmetyczny polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z powiek. Ponadto może napinać i repozycjonować luźną skórę. Pacjenci mogą również doświadczyć zasinienia i obrzęku. Zabieg ten może trwać od jednej do trzech godzin. Po jego zakończeniu pacjenci mogą wrócić do domu.

Podczas zabiegu chirurg wykona nacięcie wzdłuż naturalnej linii pomiędzy górną i dolną powieką. Następnie oddzieli skórę od leżącej pod nią tkanki i usunie nadmiar skóry, tłuszczu i mięśni. Nacięcia są następnie zamykane za pomocą szwów lub kleju tkankowego i mogą być pokryte taśmą chirurgiczną. Szwy rozpuszczą się po około tygodniu.

Operacja powiek może poprawić wygląd górnej i dolnej powieki. Nie może ona jednak usunąć obwisłych brwi ani kurzych łapek. Może również prowadzić do krwawienia za okiem, co może spowodować trwałą ślepotę. Jednak operacja powiek może poprawić ogólny wygląd okolicy powiek i poprawić widzenie, które jest zakłócone przez opadające powieki.

Plastyka powiek poprawia wygląd powiek poprzez usunięcie nadmiaru skóry. Nadmiar skóry na powiekach powoduje zmęczony wygląd, może również powodować opuchliznę i worki. Stan ten może również prowadzić do zaburzeń widzenia peryferyjnego. Blepharoplastyka może skorygować ten problem, usuwając nadmiar skóry i napinając górną i dolną powiekę. W połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi na twarzy, plastyka powiek może zmniejszyć wygląd opadających powiek i zredukować oznaki starzenia.

Plastyka powiek to operacja plastyczna, która polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu na powiekach. Może skorygować wygląd obrzmiałych worków i opadających powiek, a także może zmniejszyć kapturowanie spowodowane przez tkanki górnej powieki. Jeśli rozważasz ten zabieg kosmetyczny, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem rodzinnym i chirurgiem kosmetycznym na temat ryzyka związanego z zabiegiem.

Pacjenci powinni spodziewać się pewnych siniaków pooperacyjnych i obrzęku, ale znikną one w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji pooperacyjnych. Pacjentom zaleca się co najmniej tygodniową przerwę w pracy i unikanie intensywnych ćwiczeń przez trzy tygodnie po zabiegu.

Efekty uboczne

Po poddaniu się plastyce powiek, będziesz musiał podjąć kilka środków ostrożności, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Ważne jest, aby utrzymywać oczy zakryte i czyste przez kilka dni po zabiegu. Ponieważ obszar oczu będzie bardziej wrażliwy na światło, należy nosić okulary przeciwsłoneczne podczas przebywania na zewnątrz. Powrót do zdrowia po zabiegu może trwać do miesiąca.

Niektóre z powszechnych skutków ubocznych plastyki powiek obejmują ból i obrzęk. Środki przeciwbólowe, zimne okłady i podnoszenie głowy podczas snu pomogą Ci zminimalizować dyskomfort. Ważne jest również, aby przestrzegać instrukcji pooperacyjnych chirurga, aby zapewnić szybki i prawidłowy powrót do zdrowia. Dodatkowo, istnieją pewne powikłania związane z plastyką powiek, w tym infekcja, krwawienie, suchość oczu i zmiany w widzeniu.

Operacja może poprawić wygląd górnych powiek poprzez poprawę ruchu. Jeśli powieki są zbyt wydatne lub jest zbyt dużo tłuszczu, może być zalecana kombinacja procedur. Ogólnie rzecz biorąc, obie techniki obejmują usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Jeśli jedna lub obie operacje nie powiodą się, może być wymagana rewizja.

Chociaż plastyka powiek może poprawić wygląd powiek, zabieg ten nie może odwrócić procesu starzenia się. Wszelkie obawy należy omówić z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi. Twój chirurg stworzy plan leczenia w oparciu o Twoje unikalne potrzeby i pragnienia. Należy oczekiwać, że ostateczne rezultaty pojawią się w ciągu kilku tygodni. Jednak gojenie się linii nacięć może trwać do roku.

W przypadku zabiegu plastyki powiek, nacięcie jest ukryte w naturalnym fałdzie oka. Przez to nacięcie usuwany jest nadmiar skóry, mięśni i tłuszczu. Operacja jest zazwyczaj zabiegiem tego samego dnia i zminimalizuje problemy z polem widzenia. Oprócz zmniejszenia ryzyka problemów ze wzrokiem, blepharoplastyka może poprawić wygląd oczu.

Operacja może spowodować pewną opuchliznę, zaczerwienienie lub obrzęk. Na szczęście obrzęk powinien ustąpić, a powieki poprawią swój wygląd w ciągu kilku miesięcy po zabiegu. Możesz stosować okłady z lodu lub ibuprofen, aby zmniejszyć obrzęk i ból po zabiegu. Zabieg może również pozostawić niewielką bliznę, która z czasem zanika.

Koszt

Procedury plastyki powiek są bardzo drogie, ale niektóre plany ubezpieczeń zdrowotnych mogą pokryć część kosztów. Ten rodzaj operacji wykonywany jest w celu usunięcia nadmiaru skóry, który zagraża zdrowiu lub funkcji oka. Koszt operacji powiek różni się znacznie w zależności od chirurga, wykonywanej procedury i rodzaju zastosowanego znieczulenia.

Operacja wykonywana jest zarówno na górnej jak i dolnej powiece. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie miejscowe stosuje się, jeśli pacjent chce być przytomny i obudzony podczas zabiegu. Po zabiegu pacjent może powrócić do swoich normalnych zajęć. Niektórzy pacjenci odczuwają pewien dyskomfort podczas okresu rekonwalescencji.

Plastyka powiek może kosztować od 4 000 do ponad 6 000 dolarów. Cena tej operacji różni się w zależności od chirurga, lokalizacji geograficznej i rodzaju użytego znieczulenia. Jednak wielu pacjentów nie ma tych pieniędzy pod ręką i musi znaleźć sposób na sfinansowanie zabiegu. Karty kredytowe są ogólnie akceptowane przez większość praktyk, ale pacjenci powinni uważnie rozważyć ich oprocentowanie. Pacjenci mogą również rozważyć firmy finansujące z zewnątrz, aby pomóc w opłaceniu zabiegu.

Operacja górnej powieki może być kosztowna, ale jest to stosunkowo prosta procedura. Trwa on kilka godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Średni koszt operacji powiek górnych wynosi 3 200 dolarów. To może się znacznie różnić, w zależności od ilości siniaków i zakresu operacji. Niektóre plany ubezpieczeniowe mogą obejmować tę procedurę, ale należy sprawdzić swoją politykę, aby zobaczyć, czy będziesz potrzebować.

Koszty operacji powiek mogą być zmniejszone w połączeniu z innymi zabiegami na twarzy, takimi jak lifting twarzy. Na przykład, lifting twarzy może obejmować operację powiek wraz z liftingiem czoła, liftingiem brwi lub laserowym resurfacingiem skóry. Połączenie tych procedur może znacznie poprawić ostateczny wynik. Nie tylko skutkuje to gładszym, młodszym wyglądem, ale także zmniejsza całkowity koszt zabiegu.

Wielu chirurgów oferuje opcje finansowania operacji powiek. Obejmują one tradycyjne plany płatności i opcje finansowania. Wraz z rosnącą popularnością chirurgii kosmetycznej, dostępne są nowe opcje finansowania.

Gdzie poddać się operacji

Podczas operacji plastyki powiek, powieki są ponownie kształtowane lub napinane. Po zabiegu pacjenci powinni spodziewać się niewyraźnego widzenia, suchości i wrażliwości na światło. Będą musieli również używać kropli do oczu i stosować chłodne okłady na oczy. Ponadto, powinni unikać noszenia soczewek kontaktowych przez dwa do trzech tygodni.

Operacja zwykle rozpoczyna się od górnych powiek. Chirurg wykonuje nacięcia wzdłuż naturalnych linii powiek, aby oddzielić skórę od leżącej pod nią tkanki. Następnie chirurg usuwa nadmiar skóry, tłuszczu lub mięśni. Nacięcia są zamykane za pomocą małych szwów. Szwy w górnych powiekach są zwykle usuwane trzy do pięciu dni po zabiegu. Nacięcia w dolnych powiekach nie są zwykle zszywane, ale mogą być usunięte po dwóch do czterech tygodni.

Nacięcia są wykonywane po wewnętrznej stronie powiek i w fałdzie powieki. Usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu, a skóra jest napinana. Zabieg charakteryzuje się blizną wzdłuż załamania powieki. Zarówno na górnej jak i dolnej powiece można wykonać zabieg plastyki powiek, który usuwa zmarszczki, kieszenie tłuszczowe i nadmiar skóry. Nacięcie jest ukryte w naturalnym fałdzie powieki i znajduje się w pobliżu dolnej linii rzęs.

Zabieg trwa zazwyczaj od godziny do dwóch godzin. Zabieg może zlikwidować nadmiar skóry na górnej powiece lub skorygować „kaptur” górnej powieki. Zabieg obejmuje dobrze ukryte nacięcia wzdłuż skóry górnej powieki. Nacięcia są zamykane za pomocą małych szwów. Podczas rekonwalescencji pacjenci powinni spodziewać się obrzęku i zasinień. Jednak zabieg nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie.

Chirurg plastyczny wykona nacięcia na górnej i dolnej powiece i usunie nadmiar skóry, tłuszczu lub mięśni. Proces ten poprawi również wygląd powiek. Rezultaty mogą być dramatyczne. Zarówno operacja górnej, jak i dolnej powieki może sprawić, że pacjenci poczują się bardziej pewni siebie, a nawet może skorygować problemy z widzeniem.

Zabieg może być przeprowadzony w gabinecie chirurga, centrum chirurgii ambulatoryjnej lub w szpitalu. Zwykle trwa od jednej do trzech godzin i wymaga znieczulenia. Znieczulenie miejscowe znieczula obszar powieki, natomiast znieczulenie ogólne wprowadza pacjenta w głęboki sen. Procedura pozostawi blizny i siniaki, ale powinny one zniknąć po kilku tygodniach.

Podobne tematy