Modelowanie sylwetki – skorzystaj ze sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej

Dokładasz wszelkich starań, aby wyrzeźbić sylwetkę – zmieniłaś nawyki żywieniowe, regularnie trenujesz, ale masz wrażenie, że Twoje ciało z Tobą nie współpracuje? Rzeczywiście niektóre partie ciała są szczególnie podatne na odkładanie się tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie. Wiele osób, mimo prawidłowej masy ciała, ma problem z warstewką tłuszczu na brzuchu, biodrach, udach czy ramionach. Jak można temu zaradzić? Tradycyjne odchudzanie wspomóż profesjonalnym modelowaniem sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie zabiegi polecają specjaliści.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów modelujących sylwetkę?

Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej polecane jest osobom, które mimo odchudzania i aktywnego trybu życia mają problem z miejscowymi depozytami tkanki tłuszczowej. Zabiegi wyszczuplające nie są przeznaczone dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Jeśli masz nadprogramowe kilogramy, musisz je zgubić, zanim wybierzesz się do kliniki medycyny estetycznej.

Modelowanie ciała to rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i nie chcą poddawać się inwazyjnym interwencjom chirurgicznym, wymagającym długiej rekonwalescencji. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, zaletą nieinwazyjnych zabiegów modelujących sylwetkę jest to, że nie zakłócają one codziennej rutyny, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, po których na jakiś czas trzeba zrezygnować z aktywności. Wpływa to pozytywnie na utrzymanie zdrowego i aktywnego stylu życia, który jest niezbędny do zachowania zgrabnej sylwetki.

Przed pierwszym zabiegiem w klinice medycyny estetycznej zawsze odbywa się konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem, który na podstawie wywiadu z pacjentem, dopasowuje indywidualną terapię.

Sprawdzone zabiegi wyszczuplające

Istnieje wiele opcji modelowania sylwetki, z których można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej. Coraz częściej praktykuje się łączenie kilku zabiegów w ramach jednej terapii – dla spotęgowania efektów. Do najskuteczniejszych i najczęściej wykonywanych metod wyszczuplania i ujędrniania ciała należą:

  • Endermologia – zabieg ten opiera się na masażu podciśnieniowym. Działa na skórę, tkankę łączną i tłuszcz podskórny, dzięki czemu nie tylko ujędrnia i wyszczupla, ale też redukuje cellulit. Jest to mało inwazyjna terapia, która wymaga wielu zabiegów w krótkich odstępach czasowych.
  • Lipoliza iniekcyjna – iniekcyjny zabieg wyszczuplający, który działa na zasadzie „rozpuszczania” tkanki tłuszczowej. Pod skórę wstrzykuje się roztwór fosfatydylocholiny, która w bezpieczny dla organizmu sposób, niszczy komórki tłuszczowe.
  • Zabieg HIFU – innowacyjne zastosowanie skoncentrowanych ultradźwięków o głębokim działaniu. Energia HIFU oddziałuje nie tylko na skórę, ale też na tkankę tłuszczową i powięź mięśniową, dzięki czemu umożliwia wielowymiarowe modelowanie sylwetki. A wszystko to bez przerywania ciągłości naskórka.
  • Zabieg Onda – jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych. Wykorzystuje unikalną technologię mikrofalową Coolwaves™, która wykazuje wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych – zarówno tych odpowiedzialnych za tworzenie się „pomarańczowej skórki”, jak i umiejscowionych głębiej, powodujących miejscową otyłość.

Wspomaganie efektów odchudzania

Dieta i ćwiczenia to filary dobrego zdrowia. Jednak wiele osób odkrywa, że ​​bez względu na to, jak rygorystycznie przestrzegają diety lub jak regularnie chodzą na siłownię, niektóre obszary ciała pozostają oporne na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki zabiegom wyszczuplającym można wymodelować sylwetkę dokładnie w tych miejscach, które tego wymagają. Efektem jest idealnie wyrzeźbione ciało. Ale należy pamiętać, że efektów modelowania sylwetki nie utrzymasz zbyt długo, jeśli nie zadbasz o dietę i ćwiczenia. Zatem zdrowy styl życia i zabiegi medycyny estetycznej powinny iść w parze, aby przez długi czas cieszyć się wymarzonymi rezultatami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod modelowania sylwetki, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w KatowicachPodobne tematy