Jak dbać o usta po zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powiększania ust, ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych wytycznych, aby zapewnić płynny powrót do zdrowia. Należy unikać pokarmów trudnych do przeżucia, ssania słomki oraz przyjmowania leków sterydowych. Należy również zadbać o to, aby dużo odpoczywać. Możesz również unikać picia dużej ilości wody.

Unikaj twardych do przeżucia pokarmów

Po zabiegu powiększania ust ważne jest, aby utrzymać obszar tak chłodny, jak to możliwe. Okłady z lodu, kąpiele lodowe i odpoczynek to korzystne sposoby na zmniejszenie obrzęku i bólu. Przez co najmniej 24 godziny należy unikać żucia twardych pokarmów i nakładania na ten obszar jakichkolwiek produktów kosmetycznych.

Jedzenie powinno być spożywane w mniejszych kęsach. Należy unikać pokarmów żujących, takich jak chipsy ziemniaczane. Wypełniacz w wardze powinien osiąść i zintegrować się z tkanką wargową bez nadmiernego żucia. Przez trzy dni należy również unikać forsownych zajęć. Należy również unikać ćwiczeń do czasu, aż środek znieczulający przestanie działać.

W okresie rekonwalescencji należy unikać alkoholu i palenia papierosów. Jest to spowodowane tym, że alkohol może rozszerzać naczynia krwionośne w wargach. Jeśli musisz pić alkohol, pamiętaj, aby powstrzymać się od niego przez co najmniej dwa dni po zabiegu. Alkohol może również powodować zasinienia i obrzęki. Jeśli pijesz, trzymaj się czerwonego wytrawnego wina i wody. Staraj się unikać twardych alkoholi, piwa i napojów spirytusowych.

W kolejnych dniach po zabiegu powiększania ust należy unikać palenia papierosów i nakładania makijażu. Mogą one powodować obrzęk i zasinienie i należy ich unikać przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Alkohol jest rozcieńczalnikiem krwi, więc zwiększa ryzyko wystąpienia siniaków i stanów zapalnych. Ważne jest również, aby unikać alkoholu przed wizytą.

Unikaj ssania słomki

Po zabiegu powiększania ust należy unikać ssania słomki, aby chronić usta i zęby. Ten nawyk spowoduje przebarwienia i pęknięcia przednich zębów oraz zwiększy ryzyko powstania warg palacza. W związku z tym należy unikać ssania słomki przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu.

Ważne jest również, aby unikać picia ze słomki przez 24 godziny po zabiegu powiększania ust. Praktyka ta będzie wywierać nacisk na nowe wypełniacze ust, powodując dyskomfort i obrzęk. Ponadto trzymanie słomki przy spuchniętych ustach może być niewygodne. Ponadto należy unikać nakładania makijażu przez 24 godziny po zabiegu.

Powinnaś pić dużo płynów i stosować miękką dietę. Staraj się unikać ssania słomki, co sprawi, że usta będą bardziej delikatne i spowoduje dodatkowe krwawienie. Miękka dieta pomoże również w gojeniu się dziąseł. Przez tydzień lub dwa powinieneś unikać pikantnych potraw i żujących pokarmów. Po tym czasie można powrócić do normalnych czynności.

Jeśli masz dziecko, rozważ użycie silikonowej słomki. Można je myć w zmywarce i są dostępne w różnych kolorach. Pamiętaj, aby kupić taką, która jest wolna od BPA. Inną opcją jest użycie słomki bambusowej. Ten produkt jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny, biodegradowalny i pochodzi ze zrównoważonego źródła. Jednak słomki bambusowe będą wymagały więcej opieki. Należy je regularnie czyścić, aby nie były siedliskiem bakterii.

Unikaj przyjmowania leków sterydowych

Leki sterydowe mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne, w tym zwiększoną szansę na infekcje. Mogą one również spowolnić proces gojenia i sprawić, że poczujesz się zmęczony. Pracownicy służby zdrowia będą regularnie sprawdzać Twoje ciśnienie krwi i inne parametry życiowe w trakcie leczenia. Przyjmowanie sterydów zwiększa również ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Możesz doświadczyć wysypki skórnej, swędzenia i bólu głowy. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Leki steroidowe należy przyjmować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nigdy nie należy przerywać przyjmowania leku bez zgody lekarza. Długość kursu leczenia będzie zależała od przyczyn przyjmowania leku. Ponadto powinieneś nosić przy sobie kartę sterydową lub nosić bransoletkę z alertem medycznym, aby poinformować pracowników służby zdrowia, że jesteś na sterydach.

Leki sterydowe są dostępne w wielu formach. Należą do nich płyny, tabletki i kremy. Zazwyczaj są one stosowane w przypadku chorób stawów oraz w celu kontrolowania skutków niektórych nowotworów. Mogą być również przepisywane dla osób, które nie wytwarzają własnych naturalnych hormonów. Na przykład, mogą być stosowane w leczeniu osób z chorobą Addisona lub niedoczynnością przysadki mózgowej. W zależności od rodzaju sterydu, może być konieczne przyjmowanie go przez krótki okres czasu.

Leki steroidowe mogą mieć poważne skutki uboczne. Osoby, które mają niedoczynność nadnerczy nie powinny przyjmować leków sterydowych częściej niż trzy razy w roku. Ludzie z historią chorób przewlekłych lub ci, którzy są obecnie w aktywnym leczeniu, powinni omówić zastrzyki sterydowe ze swoimi lekarzami przed leczeniem. Sterydy mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny poprzez tłumienie układu odpornościowego. Jednak nie są one odpowiednie dla wszystkich.

Unikaj picia zbyt dużej ilości wody

Ważne jest, aby unikać picia zbyt dużej ilości wody po powiększeniu ust, aby nie powodować dodatkowego obrzęku. Może to prowadzić do infekcji i powodować nierówny wygląd warg. Można również unikać picia napojów alkoholowych, aby uniknąć kłucia warg. Alkohol może rozszerzać naczynia krwionośne, co sprawi, że będą one bardziej delikatne i podatne na obrzęk. Ważne jest również, aby unikać energicznych ćwiczeń. Trzymaj się lekkiej aktywności, takiej jak spacer. Nie pij alkoholu i nie pal przez 48 godzin po zabiegu powiększania ust.

Najważniejszym krokiem w poddaniu się zabiegowi powiększania ust jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas tej konsultacji omówione zostaną Twoje oczekiwania i cele. Pamiętaj o zabraniu ze sobą zdjęć referencyjnych, aby lekarz medycyny estetycznej mógł zobaczyć, jak chcesz, aby Twoje usta wyglądały po zabiegu. Bądź również przygotowana na kilka pytań dotyczących Twoich osobistych i kosmetycznych nawyków. Po konsultacji będziesz mogła zastosować się do instrukcji przekazanych przez lekarza. Przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków rozrzedzających krew, suplementów diety oraz innych leków.

Kofeina to kolejna ważna rzecz, której należy unikać po zabiegu powiększania ust. Może ona spowodować obrzęk ust i wywołać uczucie pieczenia. Najlepiej jest ograniczyć dzienne spożycie kofeiny do mniej niż 200 mg dziennie – równowartość około dwóch filiżanek herbaty.

Po zabiegu powiększania ust mogą wystąpić zasinienia i obrzęki. Ustąpią one po kilku dniach. Obrzęk można zminimalizować przykładając do ust lód. Należy jednak pamiętać, aby nie przykładać lodu bezpośrednio do tego miejsca!

Unikaj stosowania przeciwwirusowego kremu do ust

Przed zabiegiem powiększania ust powiedz swojemu lekarzowi lub chirurgowi kosmetycznemu, czy masz skłonność do występowania zimnych owrzodzeń. Lekarz prawdopodobnie przepisze Ci krem przeciwwirusowy, który pomoże Ci zapobiec nawrotom przeziębienia. Leki przeciwwirusowe powinny być przyjmowane przed i po zabiegu. Należy również unikać picia lub używania alkoholu przez kilka dni przed i po zabiegu.

Leczenie przeciwwirusowe jest skuteczne tylko przez kilka dni. Nie będzie działać długoterminowo, ponieważ wirus nadal znajduje się w Twoim organizmie. Ponadto krem może pozostawić na Twoich ustach ślady igieł i wywołać nowe ognisko choroby. Ponadto, powinnaś unikać stosowania kremu przeciwwirusowego do ust po zabiegu powiększania ust, dopóki całkowicie nie wyzdrowiejesz.

Podobne tematy