Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy jest niebezpieczne?

Mimo, że zatwierdzone przez FDA, wypełniacze do ust stwarzają pewne ryzyko. Na przykład, nieumyślne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego do tętnicy twarzowej może spowodować ślepotę. Ponadto, niektórzy ludzie są zdecydowani zaoszczędzić pieniądze i zdecydować się na tanie procedury. Jednak tanie wypełniacze ust pochodzą z pewnym ryzykiem, które sprawiają, że nie są bezpieczne. Niektóre z tych zagrożeń obejmują infekcje, okluzję naczyniową i inne komplikacje. Dlatego też pacjenci powinni niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z my-beauty.pl

Wypełniacze skórne są zatwierdzone przez FDA

Wypełniacze skórne są szeroko stosowane w procedurach kosmetycznych, ale stwarzają one znaczne ryzyko. FDA uznała to ryzyko i współpracowała z producentami, aby produkty były bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Jednakże agencja nadal otrzymuje niepotwierdzone doniesienia, że potencjalni pacjenci nie są informowani o ryzyku związanym z zabiegami. Dlatego też agencja jest zobowiązana do zapewnienia konsumentom informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji o zabiegach kosmetycznych.

Wypełniacze skórne są wykonane z biokompatybilnych substancji, takich jak polimetakrylan metylu (PMMA). Materiał ten może pozostać w organizmie na czas nieokreślony. Materiał ten zawiera również kolagen, substancję, która naturalnie występuje w organizmie i zapewnia skórze jędrność i strukturę. Do zatwierdzonych przez FDA wypełniaczy wykonanych z PMMA należą Bellafill(r) i Artefill(r).

Ze względu na ryzyko związane z wypełniaczami skórnymi, FDA wprowadziła kilka zmian w ich oznakowaniu. Zaleca się, aby pacjenci czytali instrukcje stosowania na etykiecie i omawiali ryzyko ze swoimi lekarzami. FDA zaleca również, aby pacjenci szukali pomocy medycznej, jeśli doświadczą nietypowego bólu lub zmian w widzeniu, białej skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia lub objawów przypominających udar.

Zastrzyki z zatwierdzonymi przez FDA wypełniaczami skórnymi powinny być wykonywane przez licencjonowanego pracownika służby zdrowia. Ci pracownicy służby zdrowia powinni posiadać wiedzę na temat anatomii miejsca wstrzyknięcia i unikać wstrzykiwania w pobliżu naczyń krwionośnych. Ważne jest również, aby przed zabiegiem omówić z pacjentami ryzyko i powikłania związane z wypełniaczami skórnymi.

Istnieje wiele opcji dostępnych do powiększania ust. Na przykład RHA jest popularnym wyborem do powiększania ust. Jest on zatwierdzony przez FDA do korygowania głębokich fałdów nosowo-wargowych, a także może korygować zapadnięte policzki i pionowe linie warg. Oferuje również efekt wygładzenia, który utrzymuje się przez sześć do dwunastu miesięcy.

Są łatwe do odwrócenia

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to łatwy, bezbolesny zabieg, którego wykonanie zajmuje zwykle mniej niż godzinę. Nie wymagają też długiego czasu rekonwalescencji, a rezultaty są natychmiastowe. Mimo że zabieg nie jest bolesny, niektóre osoby odczuwają opuchliznę i pewien dyskomfort. Okłady z lodu mogą być stosowane na dotkniętym obszarze po zabiegu, aby zmniejszyć ból. Procedura jest ogólnie bezpieczna, a pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć tego samego dnia. Procedura trwa do sześciu miesięcy, a w razie potrzeby dostępne są zastrzyki podtrzymujące.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są odwracalne. Powszechnie stosowany enzym, zwany hialuronidazą, jest w stanie rozpuścić wypełniacze HA wewnątrz ust. Enzym ten rozpuszcza wypełniacz i sprawia, że obszar ten znów wygląda naturalnie.

Jeśli rozważasz zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, powinieneś skonsultować się z certyfikowanym przez zarząd dermatologiem, aby ustalić, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Lekarz ten może opracować indywidualny plan leczenia dla Ciebie w oparciu o Twoje unikalne potrzeby. Infuzje do ust z kwasem hialuronowym są łatwe do odwrócenia i nie wymagają hospitalizacji.

Są zawodne

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest niezawodnym zabiegiem. Odpowiedź zależy od dostawcy, którego wybierzesz i jak dużo wypełniacza jest wymagane. Zabieg trwa zazwyczaj od sześciu miesięcy do roku, w zależności od pożądanego wyglądu. Ponieważ ten rodzaj wypełniacza jest zabiegiem kosmetycznym, nie jest on objęty ubezpieczeniem medycznym. Jednak można poprosić o finansowanie leczenia, miesięczne plany płatności lub zniżki dla wielu sesji. Aby zapewnić niezawodny wynik, należy znaleźć dostawcę z doświadczeniem w wykonywaniu procedur HA. Należy również sprawdzić, czy świadczeniodawca jest zrzeszony w American Society of Plastic Surgeons lub American Society of Dermatologic Surgery.

Najbardziej wiarygodną metodą jest certyfikowany zabieg wykonywany przez mistrza iniekcji, a nie użytkownika pióra. Ten rodzaj procedury jest wykonywany przez wyszkolonego pracownika medycznego, który używa kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA. Podczas zabiegu, wstrzykiwacz dostarczy lek do bezpiecznych stref w okolicy ust. Ta precyzja pozwala na większą skuteczność leku.

Pomimo popularności piór HA, istnieje kilka obaw dotyczących ich bezpieczeństwa i skuteczności. Wstrzykiwanie tych substancji w twarz może prowadzić do okluzji naczyniowej i ślepoty, jeśli wypełniacz trafi do tętnicy twarzowej. Niestety, niektórzy ludzie są martwi, aby zaoszczędzić pieniądze, ale istnieją zagrożenia z tych metod. Pióra hialuronowe mogą powodować infekcje, okluzję naczyniową i zasinienia.

Mogą powodować powikłania

Chociaż powiększanie ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo bezpieczne, procedura ta wiąże się z pewnym ryzykiem. Niedoświadczeni iniektorzy mogą wykonać zabieg nieprawidłowo, co może skutkować powikłaniami. Aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu powiększania ust, należy zapytać osobę wykonującą zabieg o jej wykształcenie i certyfikaty. Poproś również o zdjęcia przed i po jego lub jej pacjentach. Zapytaj, czy ci pacjenci byli zadowoleni z rezultatów.

Powikłania są rzadkie w przypadku kwasu hialuronowego, ale zawsze należy je przewidzieć. Ważne jest, aby klinicysta rozumiał oznaki i objawy tych problemów i był przygotowany do odpowiedniego leczenia. Ponadto, klinika powinna ustalić protokoły działania w przypadku potencjalnych powikłań i mieć pod ręką środki ratunkowe. Może to zminimalizować nasilenie tych niekorzystnych skutków. Poniżej wymieniono kilka powszechnych powikłań, które mogą wystąpić po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.

Są drogie

Wiele procedur powiększania ust ma pewne ryzyko. Jednym z największych jest to, że zastrzyki mogą trafić do tętnicy twarzowej. Jeśli tak się stanie, pacjent może doświadczyć ostrego bólu, a nawet ślepoty. Inne zagrożenia to choroby zakaźne lub okluzja naczyniowa. Jeśli rozważasz powiększanie ust, ważne jest, aby rozważyć wszystkie te czynniki.

Zastrzyki do ust HA mają pewne skutki uboczne, ale są one zazwyczaj tymczasowe i ustępują w ciągu dnia lub dwóch. Lekarz może również zalecić zaprzestanie przyjmowania niektórych leków i suplementów podczas zabiegu. Lekarz wykona najpierw „mapę” okolicy warg, aby móc zaplanować miejsca, w których należy wykonać zastrzyki. Zastosuje on roztwór antybakteryjny do ust, a Ty możesz również potrzebować miejscowego znieczulenia.

Zastrzyki HA mogą być wykonywane bezpiecznie. Złota liczba wartości pH służy do określenia, czy HA jest wstrzykiwany bezpiecznie. Umiarkowana ilość HA jest używana do kształtowania ust. Umiarkowana dawka HA to około 0,02 – 0,4 ml.

Kolejnym ryzykiem związanym z powiększaniem ust kwasem hialuronowym jest zablokowanie naczyń krwionośnych. Może to spowodować poważne powikłania, jeśli iniekcja zostanie wykonana nieprawidłowo. Co więcej, może również powodować nieestetyczne zgrubienia. Jeśli wypełniacz zostanie umieszczony w niewłaściwym miejscu, może uciskać naczynia krwionośne i powodować nieodwracalne urazy.

Istnieją dwa rodzaje wypełniaczy ust: kolagen i kwas hialuronowy. Kolagen i kwas hialuronowy to naturalne substancje, które w naturalny sposób wypełniają usta. Natomiast silikon, który wypełnia usta za pomocą strzykawki, jest syntetyczną substancją chemiczną. Te wypełniacze mogą powodować dziwne i nienaturalne wyniki. Jednak wypełniacze warg są opcją dla prawie każdego, kto chce mieć pełniejsze usta. Te wypełniacze warg są bezpieczne, szybkie i całkowicie naturalne.

Podobne tematy