Karboksyterapia pod oczami – czy zabieg jest bezpieczny?

Karboksyterapia pod oczami jest stosunkowo nowym zabiegiem. Istnieje od lat dwudziestych ubiegłego wieku, ale dopiero niedawno stała się popularnym zabiegiem w medical spa. Niszczy zlokalizowane złogi tłuszczowe i poprawia elastyczność skóry. Ma minimalny czas przestoju i krótki czas rekonwalescencji. Mimo, że nie został jeszcze zatwierdzony przez FDA, szybko zyskał uznanie w branży medical spa.

Karboksyterapia poprawia elastyczność skóry

Na skórze pod oczami szybko pojawiają się oznaki starzenia, takie jak worki i cienie. Zabieg karboksyterapii może pomóc w odmłodzeniu skóry pod oczami, zmniejszając widoczność tych problemów. Może on poprawić elastyczność skóry pod oczami, a także zmniejszyć widoczność pęcherzyków naczyniowych i rozstępów. Karboksyterapia działa poprzez wstrzykiwanie dwutlenku węgla do docelowego obszaru, zwiększając krążenie krwi. Proces ten poprawia również elastyczność skóry i pigmentację, aby nadać temu obszarowi zdrowy blask.

Zabieg jest szybki i łatwy i trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Proces obejmuje użycie maleńkiej igły do dostarczenia medycznego gazu CO2 do obszaru zabiegowego. Lekarz będzie następnie regulował ilość gazu wstrzykiwanego przez igłę. Gaz przed dotarciem do ciała będzie przebiegał przez filtr, usuwając wszelkie zanieczyszczenia przed wejściem do organizmu.

Niszczy zlokalizowane złogi tłuszczowe

Karboksyterapia pod oczami jest niechirurgiczną procedurą, która celuje w podstawową przyczynę zlokalizowanych złogów tłuszczowych i zwiększa krążenie krwi w tym obszarze. To zwiększa produkcję kolagenu i pomaga wyeliminować ciemne kręgi wokół oczu. Jest również przydatny w leczeniu cellulitu i rozstępów.

Karboksyterapia wykorzystuje CO2 do penetracji zlokalizowanych złogów tłuszczu. Została opracowana we Francji na początku lat 1900 i jest bardzo skuteczna w odmładzaniu skóry. Stosowany dwutlenek węgla jest naturalnie obecny w naszym organizmie i dlatego jest nieszkodliwy. Co więcej, zabieg może być wykonywany na każdej części ciała. Dwutlenek węgla jest gazem, który nasyca skórę lepiej niż tlen. Dwutlenek węgla zwiększa krążenie krwi i sprzyja aktywnej produkcji kolagenu, który jest głównym materiałem budulcowym komórek.

Ma niewielki czas przestoju

Karboksyterapia pod oczami to skuteczny sposób na zmniejszenie widoczności cieni i poprawę przepływu krwi wokół oka. Jej minimalny czas przestoju pozwala pacjentom na powrót do normalnego życia bezpośrednio po zabiegu. Chociaż istnieją pewne niewielkie efekty uboczne, procedura jest całkowicie bezpieczna i jest ogólnie uważana za bezbolesną.

Działa poprzez wtłaczanie niewielkich ilości CO2 pod powierzchnię skóry. To zwiększa krążenie i pomaga rozbić złogi tłuszczowe i stymulować produkcję kolagenu. Zabieg trwa nie dłużej niż 15 minut i ma niewielki lub żaden czas przestoju.

Zmniejsza zmarszczki

Karboksyterapia pod oczami to zatwierdzony przez FDA zabieg, który wspomaga proces gojenia i zwiększa produkcję kolagenu. Zabieg pomaga również zmniejszyć kręgi pod oczami i cienie oraz poprawia krążenie. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany jako procedura ambulatoryjna i trwa od 15 do 30 minut. Chociaż nie jest całkowicie bezbolesny, niektórzy pacjenci zgłaszają niewielki dyskomfort po zabiegu. Zabieg ten skierowany jest na częściowo krążącą krew wokół oczu, która jest odpowiedzialna za cellulit i ciemne kręgi pod oczami. Poprawia krążenie krwi i naturalną regenerację skóry, co z kolei poprawia wygląd zmarszczek i innych oznak starzenia. Podczas zabiegu powstają mikronaczynia, które zwiększają przepływ krwi i stymulują produkcję kolagenu. Wyostrza się również kontur oka i niwelowane są zmiany kolorystyczne skóry.

Zabieg działa poprzez wstrzykiwanie maleńkich ilości dwutlenku węgla tuż pod powierzchnią skóry. Zwiększa to krążenie, rozbijając złogi tłuszczowe i wspomagając produkcję kolagenu. Procedura może trwać od 15 minut do godziny, w zależności od leczonego obszaru. Zabieg wspomaga krążenie i zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez mobilizację czerwonych komórek, które przenoszą tlen do skóry.

Zmniejsza rozstępy

Karboksyterapia to zabieg, który pomaga zmniejszyć wygląd rozstępów i ciemnych kręgów pod oczami. Stymuluje tworzenie kolagenu i zagęszcza skórę. Jest również stosowany w celu zmniejszenia wyglądu zmarszczek i drobnych linii. Proces jest nieinwazyjny i trwa około 15 minut na sesję. Wykonuje się go przy użyciu sterylnego zbiornika z dwutlenkiem węgla, który przepuszcza gaz przez małą igłę.

Zabieg ten, wykorzystujący dwutlenek węgla, jest nieinwazyjny i niesie ze sobą minimalne ryzyko. Poprawia elastyczność skóry, zmniejsza cienie pod oczami i niszczy złogi tłuszczowe. Zabieg ten pochodzi z Francji, a obecnie jest popularny na całym świecie. Nie jest zatwierdzony przez FDA, ale lekarze zazwyczaj zalecają początkowy kurs 10 sesji z kontynuacją co sześć miesięcy. Dwutlenek węgla jest substancją naturalnie występującą w organizmie, a karboksyterapia wykorzystuje go do zwiększenia krążenia krwi w leczonych obszarach. Zabieg jest szybki i nie wymaga przestojów. Jest skuteczna w leczeniu uporczywych problemów skórnych.

Spowalnia wypadanie włosów

Karboksyterapia pod oczami to bezpieczny i skuteczny zabieg, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Może również zmniejszyć worki pod oczami i ciemne kręgi. Zabieg ten może poprawić koloryt i teksturę skóry, ponieważ stymuluje krążenie krwi. Procedura trwa zazwyczaj około 15-20 minut. Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się wykonanie od pięciu do dziesięciu zabiegów.

Ten innowacyjny zabieg medycyny estetycznej działa poprzez wstrzykiwanie dwutlenku węgla do skóry za pomocą cienkiej igły. Proces ten poprawia krążenie krwi w danym obszarze poprzez zwiększenie cyrkulacji i umożliwienie wzrostu nowych naczyń krwionośnych. Poprawia również teksturę skóry i zmniejsza widoczność zmarszczek.

Podobne tematy