Siniaki po powiększeniu ust – jak sobie z nimi radzić

Po zabiegu powiększania ust mogą pojawić się siniaki. Jeśli tak się stanie, należy wiedzieć, jak je leczyć i zapobiec ich zbyt uciążliwe. Istnieje kilka metod leczenia, które pomogą Ci poradzić sobie z siniakami i uniknąć bólu. Niektóre z nich to lód, Arnica montana i krem Hirudoid.

Arnica montana

Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec powstawaniu siniaków po powiększeniu ust, w tym stosowanie suplementu diety zawierającego Arnica montana. Zioło to jest stosowane od wieków w celu zmniejszenia stanu zapalnego i krwawienia. Arnica powinna być przyjmowana dwa razy dziennie, umieszczona pod językiem. Zawiera ona antyoksydanty i bioflawonoidy. Pamiętaj, aby wybrać markę wysokiej jakości.

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu powiększania ust, ważne jest, aby zjeść zdrowe śniadanie dzień przed zabiegiem. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia uczucia lekkości podczas zabiegu. Ponadto, należy unikać forsownej aktywności i dużej ekspozycji na słońce przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Ważne jest również, aby ograniczyć spożycie soli i pić dużo wody. Należy również stosować chłodne okłady, aby zmniejszyć obrzęk i ból. Po zabiegu należy stosować zimny kompres przez 20 minut co godzinę, aby zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Ważne jest również, aby spać na boku i nieco podnieść głowę. Arnica Montana 30x może być również stosowana miejscowo w celu zmniejszenia zasinienia.

Jeśli miałeś operację powiększania ust, możesz chcieć użyć produktu do pielęgnacji po zabiegu, który zawiera Arnica montana. Roślina ta jest skuteczna w leczeniu siniaków, obrzęków i bólu. Wspomaga ona naturalny proces gojenia się organizmu poprzez zwiększenie przepływu krwi przez naczynia włosowate i zmniejszenie nacisku na zakończenia nerwowe. Arnika pomaga również zmniejszyć ból i stan zapalny i może być stosowana jako miejscowy krem lub maść.

Lasonil

Po zabiegu powiększania ust należy spodziewać się pewnych siniaków i grudek. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu można delikatnie masować te miejsca. Jednak nadmierny masaż zmniejszy rezultaty. Siniaki po powiększeniu ust są powszechne i mogą utrzymywać się do 10 dni. Ważne jest, aby unikać przyjmowania jakichkolwiek leków, które mogą pogorszyć zasinienie. Kremy miejscowe z lasonilem i hyrudoidem są pomocne w zapobieganiu lub minimalizowaniu pojawienia się siniaków.

Zasinienie spowodowane wypełniaczem do ust jest spowodowane przebiciem naczyń krwionośnych. Ponieważ usta są bardziej unaczynione niż inne obszary ciała, osoby wykonujące zabiegi niechirurgiczne często używają igły z tępą końcówką zamiast igły zakrzywionej, aby stworzyć jeden punkt wejścia. Nieprawidłowe ułożenie i technika mogą również powodować więcej siniaków.

Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie siniaki lub krwawienia, powinnaś poinformować o tym chirurga. Oprócz unikania nadmiernego krwawienia, należy również unikać picia alkoholu po zabiegu. Alkohol może zwężać naczynia krwionośne, co zwiększa ryzyko powstania siniaków. Z tego powodu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem.

Chociaż siniaki są zazwyczaj minimalne, należy ograniczyć wszelkie intensywne ćwiczenia do kilku dni po zabiegu. Dobrym pomysłem jest również przykładanie lodu do tego miejsca, ponieważ może on zmniejszyć obrzęk i zminimalizować wygląd siniaków. Możesz również spróbować środków homeopatycznych, aby zmniejszyć szanse na wystąpienie siniaków.

Krem hirudoidowy

Nałożenie kremu hirudoidowego na siniaki po powiększeniu ust po zabiegu zmniejszy wygląd zaczerwienienia i zwiększy szybkość ich znikania. Te miejscowe kremy są dostępne bez recepty, i należy zastosować je kilka godzin po zabiegu. Kremy miejscowe pomogą zmniejszyć intensywność siniaka i zmniejszyć ból i obrzęk. Jednakże kremy te nie są zalecane dla pacjentów z głębokimi lub trwałymi siniakami.

Hirudoid krem na siniaki po powiększeniu ust zawiera MPS, naturalny związek, który pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Krem należy stosować dwa razy dziennie, omijając linie nacięć. Skuteczne jest również przykładanie lodu do posiniaczonego miejsca. Należy pamiętać, aby nie nakładać lodu na nacięcie, ale raczej przykładać lód do posiniaczonego obszaru przez 10 minut na raz. Innym skutecznym środkiem jest terapia światłem LED. Terapia ta przyspiesza rozpad starej krwi w skórze.

Po zabiegu powiększania ust mogą pojawić się siniaki, które mogą utrzymywać się do 2 tygodni. Siniaki można ukryć makijażem i chłodnym kompresem, ale nie zakryje to ich całkowicie. Należy również unikać ekstremalnych temperatur i zbyt gorących napojów. Nakładanie kremu Hirudoid lub tabletek z arniki na posiniaczone miejsce pomoże zmniejszyć wygląd siniaków i obrzęku. Po zmniejszeniu się obrzęku można powrócić do regularnego wykonywania makijażu.

Lód

Lód może pomóc zmniejszyć wygląd siniaków po powiększeniu ust. Przykładanie okładów z lodu do tego miejsca również zmniejszy obrzęk i ból. Lód należy przykładać do tego miejsca co najmniej dwie godziny przed pójściem spać i przez kilka dni po zabiegu. Dobrym pomysłem jest również unikanie forsownej aktywności przez 24 do 48 godzin po zabiegu. Unikanie alkoholu na noc przed i po zabiegu może również pomóc w zmniejszeniu zasinienia i bólu.

Zimno zminimalizuje przepływ krwi do obszaru, co pomoże zmniejszyć wygląd siniaka. Jednak zimno może również prowadzić do zimnego oparzenia lub odmrożenia. Unikaj spania na boku, głową w dół lub w pozycji jogi, dopóki początkowy obrzęk i ból nie ustąpią.

Arnika, homeopatyczny środek pochodzący z kwiatu górskiego, może również zmniejszyć wygląd siniaków. Arnica może być stosowana miejscowo lub przyjmowana doustnie w celu zmniejszenia obrzęku. Pomaga ustom szybciej się goić i może być stosowana jako naturalny środek przeciwzapalny. Dermatolog z Waszyngtonu Tina Alster zaleca stosowanie plastrów arniki OcuMend (40 dolarów) lub tabletek Arnika Forte (które kosztują 40 dolarów). Ważne jest, aby utrzymać usta dobrze nawilżone. W tym celu można stosować również Aquaphor lub Vaseline.

Choć siniaki znikną w ciągu kilku dni, przykładanie lodu na ten obszar przyspieszy proces gojenia. Okłady z lodu są skuteczne, ponieważ zwężają naczynia krwionośne i zapobiegają uwalnianiu mediatorów stanu zapalnego.

Błąd operatora

Wstrzyknięcie HA w pionowe linie górnej wargi może spowodować asymetrię. Aby temu zaradzić, operator może wstrzyknąć więcej HA po drugiej stronie wargi. Wstrzyknięcie umiarkowanej ilości HA po każdej stronie wargi zapewni pożądany efekt. Zastrzyki powinny być mniejsze niż jeden do dwóch mililitrów.

Istnieje kilka powodów, dla których zastrzyki w usta kończą się niepowodzeniem. Należą do nich brak doświadczenia i brak ostrożności. Ważne jest, aby szukać wykwalifikowanego chirurga, który w przeszłości wykonywał zabiegi powiększania ust. Niezależnie od poziomu doświadczenia i umiejętności lekarza, zawsze istnieje szansa, że coś może pójść nie tak.

Leki rozrzedzające krew

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko powstania siniaków po zabiegu powiększania ust, powinieneś rozważyć zastosowanie ziołowego suplementu diety, takiego jak Arnica lub Bromelaina. Oba są stosowane od wieków w celu zapobiegania stanom zapalnym i zmniejszania krwawienia. Należy je przyjmować dwa razy dziennie pod język. Suplementy z arniki mogą również pomóc Ci zmniejszyć obrzęk spowodowany zabiegiem. Można je znaleźć w większości drogerii, sklepach homeopatycznych lub online.

Leki rozrzedzające krew, takie jak aspiryna lub inne NLPZ, mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków. Dzieje się tak, ponieważ leki te mogą spowalniać proces krzepnięcia, co może prowadzić do powstawania większych siniaków. Jeśli rozważasz przyjmowanie leków rozrzedzających krew, porozmawiaj najpierw z lekarzem, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne. Powinieneś również unikać przyjmowania alkoholu, który może zwężać naczynia krwionośne i zwiększać ryzyko powstawania siniaków.

Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi jest przyjmowanie leków rozrzedzających krew bezpośrednio po zabiegu. Leki te są nie tylko drogie i mogą zwiększyć ryzyko krwawienia po powiększeniu ust, ale także zwiększają ryzyko innych komplikacji i hospitalizacji. Z tych powodów najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym i unikać stosowania tych leków przez kilka tygodni.

Jeśli masz skłonność do powstawania siniaków, wstrzymaj przyjmowanie wszelkich leków zawierających acetaminofen na tydzień lub dłużej przed zabiegiem. Unikaj również spożywania alkoholu w ciągu 24 godzin od zabiegu.

Podobne tematy