Co lekarze mówią o karboksyterapii?

Karboksyterapia jest procedurą, w której dwutlenek węgla jest bezpośrednio wstrzykiwany do krwiobiegu. Działa on na rzecz neoangiogenezy i jest nietoksyczny. Jest to bardzo naturalne leczenie. Istnieje wiele korzyści z karboksyterapii. W rzeczywistości większość lekarzy zaleca ją w leczeniu różnych chorób skóry.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z makijaz.online

Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany bezpośrednio do krwiobiegu

Karboksyterapia to kontrolowana aplikacja oczyszczonego dwutlenku węgla do różnych części ciała. Pomaga poprawić krążenie krwi i elastyczność skóry. Może również zmniejszyć lokalne złogi tłuszczu i wzmocnić efekt kosmetyczny liposukcji. Zabieg jest wykonywany przez specjalnie przeszkolonych lekarzy.

Procedura nie jest zatwierdzona przez FDA. Nie wiadomo też, czy dwutlenek węgla jest bezpieczny przy długotrwałym stosowaniu. Nie jest on również naturalny, więc istnieje ryzyko związane z jego stosowaniem. Zatrucie dwutlenkiem węgla jest możliwe w dużych dawkach i długotrwałej ekspozycji. Pacjenci powinni zasięgnąć porady lekarza przed poddaniem się karboksyterapii.

Procedura jest stosunkowo bezbolesna, chociaż niektórzy lekarze decydują się na zastosowanie kremu znieczulającego na miejsce wstrzyknięcia przed wprowadzeniem igły. Niektórzy pacjenci zgłaszają jednak uczucie dyskomfortu po zabiegu. Zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Większość pacjentów odczuwa jedynie niewielki dyskomfort podczas zabiegu.

Jest nietoksyczny

Podczas zabiegu lekarze wstrzykują dwutlenek węgla do tkanki miękkiej pod powiekami, co rzekomo zwiększa przepływ krwi do naczyń włosowatych i zmienia ciemne kręgi w normalny odcień skóry. Procedura jest podobno nietoksyczna i zaskakująco łatwa do opanowania. Jednak pacjenci powinni być przygotowani na obrzęk po pierwszym zabiegu, który zwykle ustępuje po 10 minutach. Igła jest wprowadzana 1,5 do 2 centymetrów od zewnętrznego kącika oka, pod kątem 30°. Po zakończeniu iniekcji zabieg wykonuje się na dolnych powiekach i można go powtórzyć na policzkach.

Zabieg staje się coraz bardziej popularny w Wielkiej Brytanii. Jest nietoksyczny i może być stosowany w wielu obszarach ciała jednocześnie. Ponieważ jest to zabieg naturalny, po zabiegu występuje minimalny czas przestoju. Ponieważ karboksyterapia aktywuje proces odmładzania w organizmie, może być stosowana w leczeniu wielu problemów estetycznych.

Promuje neoangiogenezę

Neoangiogeneza jest krytyczna dla wzrostu komórek nowotworowych. Zarówno przerzutowe, jak i niemetastatyczne PCa wymagają tego procesu. Wzrost ten jest regulowany przez równowagę pomiędzy wydzielanymi i naturalnie występującymi czynnikami. Badania wskazują, że androgeny promują angiogenezę w komórkach raka prostaty. Jednak terapie antyangiogenne nie przyniosły jeszcze istotnych korzyści w badaniach klinicznych.

Dwutlenek węgla dyfunduje na poziomie skórnym i mięśniowym, prowadząc do zwiększenia natlenienia tkanek. Wywołuje również działanie przeciwzapalne. Stosowany jest od lat 30. XX wieku w leczeniu różnych schorzeń. Zastrzyki z dwutlenku węgla mogą pomóc w poprawieniu tekstury i świetlistości skóry. Promują również neoangiogenezę, która zwiększa średnicę naczyń krwionośnych w celu zwiększenia transportu tlenu. Oprócz poprawy elastyczności skóry, karboksyterapia może poprawić drobne linie i zmarszczki. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia po poddaniu się zabiegowi.

Mechanizmy neoangiogenezy są słabo poznane. Jednak mechanizmy te mają fundamentalne znaczenie dla skutecznego ukierunkowania terapeutycznego. Proces ten zależy od równowagi pomiędzy cząsteczkami proangiogennymi i antyangiogennymi.

Jest to leczenie naturalne

Karboksyterapia to naturalne leczenie oparte na zasadzie dyfuzji dwutlenku węgla. Gaz ten jest wchłaniany przez skórę i stymuluje produkcję kolagenu, co powoduje bardziej młodzieńczy wygląd. Pacjenci mogą poddać się temu zabiegowi bez zastrzyku, jeśli wolą. Pacjenci powinni być wolni od makijażu przed wizytą i nie mogą przyjmować leków przeciwzapalnych.

Korzyści z karboksyterapii obejmują poprawę krążenia, poprawę napięcia skóry i zwiększenie jej elastyczności. CO2 rozbija również komórki tłuszczowe, które następnie są usuwane przez układ limfatyczny. Dodatkowo, karboksyterapia wyzwala w organizmie procesy naprawcze. Leczenie wymaga siedmiu do dziesięciu sesji i kosztuje od 75 do 200 dolarów za sesję.

To jest drogie

Koszt leczenia karboksyterapii różni się w zależności od praktyka. Zazwyczaj kosztuje około PS75 za sesję leczenia. Dostępne są jednak pewne pakiety o obniżonej opłacie. Pacjenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na pełny koszt leczenia, mogą chcieć rozważyć plan niższej ceny. Należy jednak pamiętać, że koszt może wzrosnąć z czasem.

Karboksyterapia jest bezbolesna i może trwać od 15 do 30 minut. Jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort po zabiegu. Większość lekarzy zastosuje miejscowy krem znieczulający do obszaru przed wprowadzeniem igły. Protokół leczenia obejmuje zazwyczaj 10 do 20 cotygodniowych sesji w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Pacjenci powinni poddać się cyklowi leczenia co dwa do czterech lat, aby utrzymać korzyści.

Podobne tematy