Karboksyterapia to zabieg oparty na tlenie, który stymuluje syntezę kolagenu i przepływ krwi. Sprzyja to regeneracji tkanek poprzez zwiększenie uwalniania oksyhemoglobiny. Poprzez zwiększenie poziomu CO2, skóra jest zalana większą ilością tlenu, co stymuluje syntezę kolagenu. Dwutlenek węgla jest również znany z promowania rozkładu podskórnego tłuszczu, co sprzyja elastyczności skóry i zmniejsza jej zwiotczenie.
Zabieg na cellulit
Zabieg, który zmniejsza wygląd cellulitu, znany jest jako karboksyterapia. Zabieg ten wykorzystuje mieszankę alg lub glinki do leczenia cellulitu. Po zabiegu obszar jest zawijany w folię i stosowany jest łagodny prąd elektryczny. Proces ten może powodować siniaki, które jednak z czasem zanikają.
Karboksyterapia to bezpieczna i skuteczna niechirurgiczna procedura, która działa na rzecz pobudzenia krążenia i produkcji kolagenu. Procesy te mogą sprawić, że skóra będzie wyglądać jędrniej i młodziej. Dwutlenek węgla, który jest wstrzykiwany do tkanki podskórnej, wspomaga działanie zabiegu poprzez zwiększenie przepływu krwi. Poprawia również jakość tkanki i zmniejsza zwłóknienia.
Karboksyterapia może być stosowana na każdym obszarze ciała. Proces ten powoduje produkcję nowego kolagenu i poprawia wygląd rozstępów. Jest również skuteczny u młodych pacjentów jako środek zapobiegawczy. Ma bardzo mało efektów ubocznych. Niektórzy ludzie doświadczają drętwienia lub zaczerwienienia wokół obszaru wstrzyknięcia, ale nie są to poważne skutki uboczne.
Karboksyterapia jest procedurą nieinwazyjną, która zajmuje tylko około 20 minut na sesję zabiegową. Pacjenci mogą poddawać się temu zabiegowi raz w tygodniu lub co drugi dzień, w zależności od nasilenia cellulitu. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga przestojów. Rezultaty są widoczne w ciągu tygodnia lub dwóch.
Zabieg polega na wstrzyknięciu gazu dwutlenku węgla przez igłę w obszar dotknięty cellulitem. W procesie tym wykorzystuje się CO2 w celu poprawy wymiany gazowej w krążeniu organizmu. Ten wzrost przepływu krwi sprzyja spalaniu tłuszczu, zmniejszając rozmiar adipocytów. To zmniejszenie objętości tkanki pomaga złagodzić objawy cellulitu.
Zabieg na rozstępy
Karboksyterapia jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia rozstępów. Terapia ta wykorzystuje gaz dwutlenek węgla do promowania tworzenia nowych wiązań kolagenowych w skórze. Wiązania te wzmocnią i naprawią uszkodzenia, które prowadzą do rozstępów. Ponadto, nowa matryca kolagenowa będzie odporna na wzrost nowych rozstępów. Większość pacjentów widzi rezultaty po sześciu do dwunastu zastrzykach w odstępie jednego tygodnia. Przed rozpoczęciem kuracji należy spotkać się z lekarzem, aby omówić swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania.
Rozstępy to liniowe pasma przebarwionej skóry, które powstają w miejscach uszkodzenia kolagenu w wyniku gwałtownego rozciągania. Często pojawiają się na pośladkach, udach, piersiach i brzuchu. Dotykają one w większym stopniu kobiet niż mężczyzn. Około 90% kobiet doświadcza ich w pewnym momencie swojego życia. Na szczęście karboksyterapia jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry i może skutecznie wyeliminować pojawienie się rozstępów.
Karboksyterapia jest świetną opcją dla rozstępów, ponieważ zwiększa krążenie krwi pod rozstępami. Zabieg wykorzystuje małą igłę, która trochę kłuje, i wyzwala w tkankach zapotrzebowanie na tlen. Zwiększenie ilości tlenu w tym obszarze skłania organizm do produkcji większej ilości kolagenu. Wygładzi to wygląd rozstępów i poprawi ogólną teksturę skóry.
Zabieg nie powoduje bólu. Ponieważ karboksyterapia działa na produkcję nowego kolagenu, zagęszcza skórę, zmniejszając widoczność rozstępów. Zabieg jest skuteczny zarówno w przypadku białych, jak i czerwonych rozstępów. Zabieg ten może być również stosowany u osób o ciemniejszej skórze.
Zabieg na ciemne kręgi pod oczami
Zabieg karboksyterapii na ciemne worki i kręgi pod oczami to nowy trend w chirurgii plastycznej. Jego działanie polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla do tkanek miękkich w celu poprawy krążenia i zmiany wyglądu ciemnych obwódek pod oczami i worków pod oczami. Zastrzyki są bezbolesne i wymagają serii od dwóch do sześciu zabiegów.
Zabieg polega na szybkim wprowadzeniu igły w okolicę pod oczami, gdzie wstrzykiwany jest dwutlenek węgla. Powoduje to obrzmienie i opuchnięcie okolicy pod oczami, ale znika ono po kilku minutach. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla osób o wrażliwej skórze. Dr Lisa Zdinak, główny chirurg w Precision Aesthetics w Nowym Jorku, jako pierwsza wprowadziła procedurę w USA i mówi, że pacjenci mogą zobaczyć wyniki w ciągu pięciu do dziesięciu sesji.
Zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla do tkanki miękkiej pod okiem, co rzekomo zwiększa przepływ krwi do naczyń włosowatych i zmienia ciemne kręgi pod oczami z powrotem na normalny odcień skóry. Zabieg jest niechirurgiczny, a eksperci sugerują, że pacjenci otrzymują dwie do sześciu sesji w odstępie jednego tygodnia. Procedura nie jest bolesna, ale pacjenci mogą odczuwać lekkie mrowienie po zastrzykach.
Karboksyterapia jest bezpieczną i skuteczną procedurą, która może być również stosowana w przypadku cellulitu i rozstępów. Stymuluje nowy kolagen i poprawia elastyczność skóry. Oprócz leczenia ciemnych kręgów pod oczami, karboksyterapia ma inne korzyści, w tym poprawę krążenia.
Istnieje kilka przyczyn powstawania ciemnych kręgów pod oczami. Jedną z najczęstszych jest starzenie się, ale mogą one również występować z powodu genetyki. Z wiekiem luźna skóra wokół oczu powoduje ukazywanie się naczyń krwionośnych. Dodatkowo, mogą one rozwijać puste obszary zwane rynnami łzowymi, które zwiększają wygląd obrzmiałych oczu. Inne przyczyny to kontaktowe zapalenie skóry i egzema.
Leczenie wypadania włosów
Karboksyterapia jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje małe zastrzyki gazu dwutlenku węgla w celu poprawy przepływu krwi wokół mieszka włosowego. Zabieg jest skuteczny w zwiększaniu krążenia do tego obszaru i zwiększaniu produkcji nowych mieszków włosowych. Zabieg nie wymaga operacji i jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Zabieg wykonywany jest przez dermatologa lub pracownika medycznego przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Procedura wykorzystuje najnowszą technologię podgrzewania gazu dwutlenku węgla, dzięki czemu dyskomfort jest minimalny. Pacjenci są w stanie powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu.
Zabieg karboksyterapii jest alternatywną metodą dla przeszczepu włosów i jest korzystny dla osób z utratą włosów. Proces polega na wstrzykiwaniu gazu dwutlenku węgla pod skórę głowy. Zabieg ten pomaga w poprawie mikrokrążenia, stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia elastyczność skóry. Wzmacnia również mieszki włosowe.
Zabieg karboksyterapii uważany jest za bezpieczną i skuteczną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Podawany przez lekarza gaz dwutlenek węgla jest gazem fizjologicznym, który szybko rozprzestrzenia się po całym organizmie. Gaz ten jest wchłaniany przez organizm i jest eliminowany przez nerki i płuca. Zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj w jednej sesji trwającej około 15 do 30 minut. Do zabiegu nie są potrzebne żadne specjalne przygotowania, chociaż lekarz może zalecić zażycie kremu znieczulającego przed sesją.
Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, który jest korzystny w przypadku różnych schorzeń skóry i wypadania włosów. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę gazowego dwutlenku węgla za pomocą małej igły do mezoterapii. Zabieg zwiększa krążenie w danym obszarze, stymulując w ten sposób mieszki włosowe.
Leczenie łuszczycy
Karboksyterapia jest obiecującą terapią w leczeniu zlokalizowanej łuszczycy plackowatej. W niedawno przeprowadzonym badaniu 30 pacjentów ze stabilną łuszczycą plackowatą poddano ośmiu sesjom karboksyterapii śródskórnie, z tygodniową przerwą między sesjami. Leczeniu poddano tylko jedną zmianę u każdego pacjenta. Zmiany występowały na łokciach, kolanach, przedramieniu, młotku, dłoni, nodze.
Choroba charakteryzuje się nieprawidłowościami w zakresie wzrostu naskórka oraz układów biochemicznego, immunologicznego i naczyniowego. Oprócz tworzenia łusek, łuszczyca może prowadzić do powstawania pęknięć, krost i hiperkeratozy. Wiąże się również z nieprawidłowościami w różnicowaniu i proliferacji keratynocytów. W związku z tym optymalne leczenie łuszczycy może wymagać ukierunkowania na kilka różnych komórek i układów.
Pacjenci z łuszczycą są w grupie wysokiego ryzyka rozwoju innych chorób. W związku z tym ważne jest, aby monitorować ogólny stan zdrowia i identyfikować wszelkie inne schorzenia. Łuszczyca i egzema mają podobne objawy i trudno je odróżnić.
Częstą przyczyną zaostrzenia łuszczycy jest infekcja. Ponieważ infekcje aktywują układ odpornościowy, mogą one wywołać objawy łuszczycy. Dlatego ważne jest, aby uzyskać pełne badanie od lekarza, w tym posiew na bakterie streptococcus. Jeśli występują częste infekcje, leczenie może obejmować długotrwałe antybiotyki.
W karboksyterapii łuszczycy CO2 wstrzykuje się podskórnie w bezpośrednie sąsiedztwo zmian łuszczycowych. Zabieg powtarzany jest dwa razy w tygodniu. Każda sesja polega na wstrzyknięciu 20-40 ml CO2 w miejsce zmienione chorobowo. Wstrzyknięcie wykonuje się pod kątem 15o-30o. Odległość między iniekcjami wynosi zwykle dwa centymetry. Generalnie zalecana liczba sesji dla tego typu terapii wynosi od pięciu do piętnastu.
National Psoriasis Foundation śledzi stopień zaawansowania choroby. W Stanach Zjednoczonych, prawie 10 procent osób z łuszczycą rozwija ją w ciągu swojego życia. Naukowcy odkryli, że ludzie kolorowi mają tendencję do mniej poważnej choroby i że są mniej narażeni na leczenie w odpowiednim czasie. Co więcej, Journal of the American Academy of Dermatology (AAD) stwierdził, że osoby kolorowe, które mają łuszczycę, rzadziej szukają opieki u dermatologów.
Podobne tematy