Karboksyterapia w łuszczycy – jakie są opinie lekarzy?

Karboksyterapia jest leczeniem stosowanym w celu zmniejszenia stanu zapalnego w łuszczycy. W jednym z badań pacjenci poddani karboksyterapii byli oceniani w 10-punktowej wizualnej skali analogowej, gdzie 0 oznaczało brak poprawy, a 10 całkowitą odpowiedź. Wyniki wykazały, że karboksyterapia zmniejszyła stan zapalny u 26,6% pacjentów, przy czym rumień okołomieszkowy zmniejszył się u 70% pacjentów. W badaniu stwierdzono również, że 83,3 proc. pacjentów nie miało obszaru nawrotu, a obszar nawrotu wynosił od 1 do 10 proc. obszaru wyjściowego. Badacze zalecili dodanie sesji podtrzymujących do karboksyterapii.

Alternatywy dla karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący gazowy dwutlenek węgla do leczenia dolegliwości skórnych. Terapia ta działa poprzez zmniejszenie wyglądu drobnych linii i elastyczności skóry. Jest to procedura ambulatoryjna, która może być wykonana w ciągu 15 do 30 minut. Jest bezpieczny i skuteczny.

Karboksyterapia jest obiecującą metodą leczenia osób z miejscowo zmienioną łuszczycą plackowatą. W jednym z badań 30 pacjentów z miejscowo zmienioną łuszczycą plackowatą otrzymało osiem sesji śródskórnej karboksyterapii, z tygodniową przerwą między sesjami. Każdy pacjent otrzymywał leczenie tylko pojedynczej zmiany, a zmiany były zlokalizowane na kolanie, łokciu, przedramieniu, młotku, dłoni i nodze w jednym badaniu.

Koszty terapii łuszczycy są bardzo zróżnicowane. Chociaż terapie biologiczne są droższe, są ogólnie bezpieczniejsze. Wielu pacjentów z łuszczycą będzie wymagało leczenia przez całe życie, aby kontrolować stan choroby. Z tego powodu ważne jest przeprowadzenie wysokiej jakości ocen ekonomicznych w celu określenia, które terapie są najbardziej opłacalne.

Efekty uboczne

Karboksyterapia jest obiecującą metodą leczenia pacjentów z przewlekłą zlokalizowaną łuszczycą plackowatą. Polega ona na aplikacji dwutlenku węgla na miejsca zmienione chorobowo. Procedura karboksyterapii obejmuje dwa zabiegi oddzielone od siebie jednym tygodniem. Każda sesja jest wykonywana na jednym z miejsc występowania zmian. Pacjentom zaleca się przyjmowanie doustnych antyoksydantów i preparatów HA przed karboksyterapią. Zabieg ten może być powtarzany co dwa lub trzy miesiące. Jego koszt jest minimalny.

Procedura ta może powodować pewne drobne skutki uboczne, takie jak drętwienie, ale są one tymczasowe i zwykle ustępują po kilku dniach. Pacjent może odczuwać lekkie mrowienie lub ciepło przez okres do 24 godzin. Procedura jest bezpieczna i nie będzie miała wpływu na codzienne czynności pacjenta.

Pacjenci z łuszczycą plackowatą powinni skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się karboksyterapii. Metoda ta jest leczeniem bez użycia sterydów. Może ona zmniejszyć stan zapalny i złagodzić objawy łuszczenia się skóry, swędzenia. Nie jest jednak odpowiednia dla wszystkich pacjentów.

Karboksyterapia jest stosunkowo bezbolesna, chociaż niektórzy lekarze mogą zastosować krem znieczulający na dotknięte obszary przed wprowadzeniem igły. Zabieg trwa od piętnastu do 30 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jednakże, lekarz może dostarczyć specjalnych instrukcji. Zabieg jest skuteczny u pacjentów z łuszczycą i może być łączony z tradycyjnymi metodami leczenia.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić wybroczyny, które pojawiają się, gdy igła nakłuwa małe naczynie krwionośne. Ten efekt uboczny jest przejściowy i ustępuje po 12-24 godzinach. U osób z łuszczycą zgięciową może również wystąpić łysienie.

Zabieg może również pomóc pacjentom z cellulitem w tylnej części ud i tkance podskórnej. Do pełnego zrozumienia potencjału klinicznego karboksyterapii i jej mechanizmu działania potrzebne są dalsze badania. Autorzy nie zgłaszają konfliktu interesów. Jeden z autorów badania jest pracownikiem naukowym Instytutu IBRAMED. Wszyscy pozostali autorzy zgłaszają brak konfliktu interesów.

Karboksyterapia jest bezpieczną procedurą, która sprzyja naprawie kolagenu. Zmniejsza również widoczność zmarszczek i drobnych linii na skórze. Ponadto redukuje cellulit i cienie pod oczami. Zabieg pomaga również poprawić elastyczność skóry.

Zabieg może być stosowany w różnych obszarach, w tym na twarzy, brzuchu, nogach, biodrach i podgardlu. Był również stosowany w leczeniu wczesnych pęknięć skóry, ran cukrzycowych i urazów sportowych. Ma minimalne skutki uboczne. Z tego powodu staje się popularnym zabiegiem.

Cost

Karboksyterapia jest formą leczenia łuszczycy, która współdziała z układem odpornościowym. Ze względu na kosztowny charakter leków biologicznych, często trudno jest uzyskać dla nich pokrycie. Przykłady tych leków obejmują infliksymab i etanercept.

Koszt leczenia łuszczycy jest znaczny i różni się w zależności od stanu pacjenta, ciężkości jego choroby i liczby zabiegów, których wymaga. Często oczekuje się, że pacjenci będą otrzymywać leczenie przez całe życie. W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie wysokiej jakości ocen ekonomicznych w celu określenia, które metody leczenia są najbardziej opłacalne.

Chociaż leki biologiczne poprawiły jakość życia pacjentów, mogą również znacząco zwiększyć koszty leczenia łuszczycy. Przeprowadzono przegląd systematyczny z wykorzystaniem baz danych MEDLINE i EMBASE, a jakość badań oceniono za pomocą listy kontrolnej Consolidated Health Economics Evaluation Reporting Standards.

W dermatologii estetycznej karboksyterapia jest często stosowana w przypadku łuszczycy. Zabieg ten może poprawić koloryt skóry i inne cechy estetyczne. Może również korygować wygląd rozstępów i striae cutis distensas. Oprócz leczenia łuszczycy, karboksyterapia wykazuje również obietnicę w leczeniu cellulitu i innych problemów skórnych.

Karboksyterapia to mało inwazyjna procedura, która jest bezpieczna i skuteczna. Zabieg może poprawić napięcie, teksturę i elastyczność skóry. Rezultaty pojawiają się stopniowo w okresie od czterech do ośmiu tygodni. Zabiegi podtrzymujące są wymagane co cztery do sześciu tygodni, aby utrzymać wyniki. Koszt karboksyterapii zależy od lokalizacji i dostawcy opieki zdrowotnej. Pacjenci powinni spodziewać się, że zapłacą od 100 do 200 dolarów za sesję.

Koszt karboksyterapii w łuszczycowym zapaleniu stawów zależy od rodzaju stosowanej terapii, lokalizacji gabinetu i doświadczenia świadczeniodawcy. Leczenie to wymaga wielu sesji, a wielu lekarzy zaoferuje zniżki, jeśli seria zostanie opłacona z góry. Ponieważ wpływa na skórę, wyniki są tymczasowe.

Karboksyterapia to nowa terapia przeciwstarzeniowa, która poprawia metabolizm i perfuzję lokalnych tkanek. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla wielu pacjentów i stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych zabiegów anti-aging. Działa poprzez wstrzykiwanie dwutlenku węgla (CO2) do tkanek podskórnych.

Karboksyterapia jest skuteczną metodą leczenia łuszczycy, ale koszt może być zaporowy dla niektórych pacjentów. Często wiąże się również z dużym ryzykiem wystąpienia niekorzystnych działań niepożądanych. Prawie połowa pacjentów z łuszczycą brała w pewnym momencie zwolnienie lekarskie. Z tego powodu, powinieneś być w stanie zaoszczędzić na czas wolny, który będziesz musiał wziąć.

Karboksyterapia jest bezpiecznym, mało inwazyjnym zabiegiem medycznym, który poprawia krążenie, dotlenia i dostarcza składników odżywczych do leczonego obszaru. Może być wykonywana w wielu miejscach i nie wymaga znieczulenia. Ponadto nie są znane żadne efekty uboczne. Karboksyterapia wykorzystuje dwutlenek węgla, który jest naturalnym gazem, który produkujemy w naszym organizmie.

Podobne tematy