Czy można powiększyć usta będąc w ciąży?

Ciąża może zmienić Twój wygląd na wiele sposobów. Ciało produkuje więcej estrogenów, zwiększa się przepływ krwi, płynów i obrzęków. To może spowodować, że Twoje usta staną się większe. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy przed ciążą nie miałaś wypełniaczy ust.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z salonbeauty-med.pl

„Usta w ciąży” mogą być mile widzianym efektem ubocznym ciąży

Niektóre kobiety cieszą się, że ich usta puff up podczas ciąży. Niektóre z najbardziej znanych celebrytek mają 'ciążowe usta’. Niektóre, jak Kylie Jenner, zażyły tymczasowe zastrzyki do ust. Inne, jak Serena Williams, cieszą się, że ich usta rosną jako efekt uboczny ciąży.

Zmiany w wargach, które występują w czasie ciąży, są powszechne. Mogą dotyczyć zarówno górnej, jak i dolnej części ust. Twój OB może poinformować Cię, czy te zmiany są normalne. Możesz również doświadczyć obrzęku twarzy podczas ciąży. Niektóre kobiety doświadczają wzdęć, co jest kolejnym częstym efektem ubocznym.

Chociaż może to być mile widziany ciążowy efekt uboczny, kobietom w ciąży zaleca się utrzymywanie nawilżenia ust podczas ciąży, aby zapobiec ich wysychaniu. Skóra warg będzie puchnąć, gdy kobieta jest w ciąży, co może skutkować zwiększoną szansę na orgazmy.

Opcje leczenia

Ciąża to szczególny czas, a Twoje usta przechodzą szereg zmian. Podczas gdy większość z tych zmian jest normalna, mogą one wystąpić w różny sposób. Niezależnie od tego, czy Twoje usta są mniejsze czy większe niż przed ciążą, można je leczyć poprzez zabiegi kosmetyczne. Twój OB może powiedzieć, czy twoje zmiany są normalne, czy nie.

FDA zaleca, aby kobiety nie poddawały się wypełniaczom lub Botoxowi w czasie ciąży. To dlatego, że hormony ciążowe mogą wpływać na przepływ krwi i obrzęk, co może powodować problemy dla matki i dziecka. Lepiej poszukać doświadczonego dostawcy do podawania tych zabiegów. Chirurg plastyczny Kevin R. Hanz, M.D., oferuje prywatne konsultacje dla kobiet rozważających wypełnienie ust.

Podobne tematy