Istnieje kilka przeciwwskazań do powiększania ust. Należą do nich Botox, zimne owrzodzenia i infekcje gardła. Jeśli rozważasz ten zabieg, powinnaś najpierw omówić, jak chcesz, aby wyglądały Twoje usta. Należy dokładnie opisać, jaki kształt chciałabyś, aby miały.
Botox
Botox jest popularnym zabiegiem kosmetycznym na usta, ale istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Po pierwsze, nie powinnaś nigdy spożywać alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem. Zwiększy to ryzyko wystąpienia siniaków i obrzęków. Nie należy również przyjmować żadnych leków, które rozrzedzają krew przed lub po zabiegu.
Botox jest generalnie bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, ale może powodować poważne skutki uboczne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zastrzyk nie jest prawidłowo umieszczony lub jeśli toksyna rozprzestrzenia się poza leczony obszar. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, powinnaś całkowicie unikać zabiegu. Większość chirurgów odradza go z tego powodu.
Po wstrzyknięciu Botoxu usta mogą być nieco twarde i tkliwe. Przyłożenie do tego miejsca okładu z lodu może pomóc złagodzić efekty uboczne. Należy również unikać palenia i pocierania ust. Botox może się rozprzestrzeniać, dlatego należy przestrzegać zaleceń lekarza, aby uniknąć wszelkich infekcji.
Innym możliwym skutkiem ubocznym zastrzyków Botoxu jest drętwienie ust. Składnik Botoxu, toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która tymczasowo paraliżuje mięśnie twarzy. Działanie to zmniejsza zmarszczki poprzez rozluźnienie mięśni i zablokowanie sygnałów nerwowych.
Zimne wrzody
Ważne jest, aby unikać powiększania ust, jeśli masz zimne wrzody. Chociaż nie jest to częste powikłanie, jest to możliwe. Należy powiedzieć lekarzowi o swoim stanie, a on może przepisać leki przeciwwirusowe, aby zapobiec zimnym owrzodzeniom. W ciągu pierwszych dwóch dni po powiększeniu ust ryzyko wystąpienia zimnej owrzodzenia znacznie wzrasta.
Ta dolegliwość jest bardzo zaraźliwa i może być spowodowana przez niektóre zabiegi kosmetyczne. Najczęstszą przyczyną jest wirus opryszczki, a prawie 90% Amerykanów ma przynajmniej jedną. Wirus ten powoduje zimne owrzodzenia, które mogą mieć postać wysypki lub pęcherzy na twarzy. Zimne owrzodzenia najczęściej występują na ustach, ale mogą dotyczyć także innych obszarów ciała.
Osoby z opryszczką w wywiadzie powinny być zbadane pod kątem występowania zimnych owrzodzeń przed wykonaniem zabiegu powiększania ust. Pacjenci z opryszczką powinni odłożyć zabieg do czasu ustąpienia objawów. Lekarz może również zalecić unikanie niektórych rodzajów zabiegów kosmetycznych, takich jak masaż lub zastrzyki, jeśli wiadomo, że choroba ta może wywoływać ogniska.
Powiększanie ust może sprawić, że usta staną się pełniejsze i bardziej zwarte. Przedyskutuj swoje cele z lekarzem i zdecyduj o najlepszym dla Ciebie zabiegu. Pamiętaj, aby poinformować go o wszelkich alergiach lub lekach, które obecnie przyjmujesz, aby lekarz mógł upewnić się, że jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu.
Infekcje gardła
Istnieją pewne przeciwwskazania do powiększania ust, w tym infekcje w gardle i ustach. Infekcje te mogą powodować silny ból i zmieniać smak ust. Infekcje gardła powinny być leczone antybiotykami. Istnieją również pewne przeciwwskazania do powiększania ust u osób z poważnymi zaburzeniami krwawienia.
Posiadanie rozszczepu wargi
Posiadanie rozszczepu wargi nie jest dyskwalifikacją dla zabiegu powiększania ust. Istnieją jednak pewne warunki, które uniemożliwiają niektórym pacjentom poddanie się zabiegowi powiększania ust. Jeśli masz rozszczep wargi, powinieneś skonsultować się z chirurgiem plastycznym w sprawie możliwości leczenia. Chirurg plastyczny specjalizuje się w leczeniu tego schorzenia i zastosuje specjalistyczne techniki, aby zamknąć szczelinę. Po zabiegu pozostanie blizna, która wtopi się w wargę.
Chociaż możesz nie mieć rozszczepu wargi, ważne jest, aby omówić z lekarzem ryzyko i korzyści związane z powiększeniem wargi. Rozszczep wargi może prowadzić do wielu komplikacji w trakcie i po zabiegu. Jeśli masz rozszczep wargi, może być konieczne unikanie pewnych procedur do czasu poprawy stanu zdrowia. Na przykład, operacja powiększenia wargi może prowadzić do powstania blizn i możliwości zakażenia.
Pomimo ryzyka, wiele osób nadal decyduje się na zabiegi powiększania ust. Procedura ta może spowodować trwałe uszkodzenie wargi, więc najlepiej porozmawiać z chirurgiem plastycznym, aby omówić swoje opcje. Istnieją dwie główne procedury dostępne w celu skorygowania braków w wargach. Pierwszy z nich polega na chirurgicznym powiększeniu górnej wargi. Drugi polega na umieszczeniu małego implantu pierścieniowego pomiędzy wargami a policzkiem. Procedura może trwać kilka miesięcy, a rezultaty mogą być różne. Jeśli jednak rozważasz ten zabieg, najlepiej skonsultuj się z chirurgiem plastycznym, który specjalizuje się w powiększaniu ust.
Rozszczep wargi lub podniebienia jest częstą wadą wrodzoną. Jest to deformacja podniebienia i może dotyczyć podniebienia twardego i miękkiego. Chirurg przeprowadzi zabieg w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj spędzą Państwo jedną noc w szpitalu.
Posiadanie osłabionego układu odpornościowego
Chociaż powiększanie ust jest ogólnie bezpieczne, istnieje ryzyko związane z zabiegiem, zwłaszcza jeśli jest on wykonywany przez niedoświadczonego wstrzykiwacza. Przed zabiegiem należy zapytać lekarza o jego szkolenie, wykształcenie i certyfikat zarządu. Jeśli to możliwe, poproś o obejrzenie zdjęć przed i po poprzednich pacjentów. Jeśli te zdjęcia są pozytywne, możesz chcieć odłożyć procedurę.
Poważne schorzenia
Istnieje kilka medycznych przeciwwskazań do powiększania ust i należy je omówić z lekarzem przed zabiegiem. Warto również omówić wszelkie alergie lub przyjmowane leki. Jest to spowodowane tym, że większość planów ubezpieczeń zdrowotnych nie obejmuje zabiegów kosmetycznych, więc ważne jest, aby być świadomym wszelkich ograniczeń, zanim zdecydujesz się na zabieg.
Zabieg jest zazwyczaj wykonywany przy użyciu bardzo cienkich igieł. Nie należy pocierać ani mocno uciskać leczonego obszaru bezpośrednio po zabiegu. Ważne jest również, aby przez pierwsze kilka dni unikać produktów do pielęgnacji ust i stosować lód. Po tym czasie usta powinny wyglądać i czuć się naturalnie. Jeśli jednak zauważymy ekstremalny obrzęk lub gorączkę, należy natychmiast powiadomić lekarza. Zabieg kosztuje zazwyczaj od 500 do dwóch tysięcy dolarów, ale niektóre procedury mogą kosztować znacznie więcej.
Podobne tematy