Czego można się spodziewać po zabiegu powiększania ust

Przed poddaniem się zabiegowi powiększania ust, należy wiedzieć, czego można się spodziewać. Ważne jest, aby opisać lekarzowi kształt swoich ust. Na podstawie tych informacji lekarz stworzy odpowiedni efekt. Jeśli procedura nie zadziała, może być możliwe odwrócenie procesu i uzyskanie dobrego wyniku za pomocą innej procedury.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu pieknoiuroda.pl

Technika Step-by-Step Ph (phi) do powiększania ust

Technika Step-by-Step Ph (phi), czyli złota proporcja, to bezpieczny i skuteczny sposób na zwiększenie rozmiaru ust. Technika ta oparta jest na greckiej złotej proporcji. Osoba wykonująca zabieg oceni najpierw proporcje PHI na twarzy pacjenta. Różne twarze mogą pomieścić różne objętości PHI, więc zrównoważenie ust i reszty twarzy jest ważne.

Na początek należy zająć się grzbietem philtrum (lub granicą jamy ustnej). Obszar ten nadaje całej twarzy smutny wygląd. Dodanie objętości w tym miejscu zmieni kierunek opadania kącików ust. Suwmiarka phi może być również umieszczona na górnej, prawej stronie wargi i sięga aż do środkowego punktu iniekcji.

Technika PH (phi) łączy kaliper Phi z wypełniaczami kwasu hialuronowego w celu uzyskania naturalnie wyglądającej linii ust. HA jest wstrzykiwany w granicę vermillionu przy użyciu igły 30-gauge. Należy wstrzykiwać go w umiarkowanej ilości, odpowiadającej 0,02-0,4 ml.

Po zabiegu u pacjenta mogą wystąpić zasinienia i obrzęki. Ważne jest utrzymanie czystości w miejscu nacięcia, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Siniaki zwykle ustępują po kilku dniach, a okłady z lodu mogą pomóc w zmniejszeniu bólu. Ponadto, obrzęk jest powszechny i może być zmniejszony za pomocą mrożonego groszku lub torebek z lodem.

Uzyskanie dobrego wyniku z nieudanego zabiegu powiększania ust

Chociaż powiększanie ust jest na ogół udane, może prowadzić do złego wyniku, jeśli lekarz, który je wykonał, nie ma doświadczenia. Należy zawsze zapytać chirurga o jego lub jej certyfikat zarządu, wykształcenie i szkolenia, zanim będziesz miał procedurę. Ponadto, należy poprosić, aby zobaczyć zdjęcia przed i po przeszłych pacjentów. Ważne jest, aby ustawić realistyczne oczekiwania przed operacją, tak aby można było mieć naturalnie wyglądający wynik.

Ponadto należy omówić z lekarzem, jaki kształt ust chcemy uzyskać. Koniecznie należy omówić swoje oczekiwania z chirurgiem, ponieważ pomoże mu to określić rodzaj procedury, która przyniesie pożądane rezultaty. Należy również poinformować lekarza o wszelkich alergiach i przyjmowanych obecnie lekach.

Na szczęście powiększanie ust jest jednym z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych zabiegów kosmetycznych. Możesz spodziewać się niewielkich siniaków i obrzęków po zabiegu, ale znikną one w ciągu dnia lub dwóch. Dr Kwak może przepisać pewne leki w celu złagodzenia dyskomfortu.

Jeśli masz już za sobą zabieg powiększania ust i nadal nie jesteś zadowolony z jego wyniku, możesz poszukać pomocy u chirurga kosmetycznego. Dr Weber i jego zespół w Lone Tree są bardzo doświadczeni i współczujący. Są również dostępni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i odpowiedzieć na Twoje obawy dotyczące zabiegu.

Czy istnieje reakcja alergiczna na powiększanie ust?

Sporadycznie u pacjentów poddanych zabiegowi powiększania ust występuje reakcja alergiczna na materiały użyte do zabiegu. Choć jest to rzadkie, może powodować obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie i swędzenie. W ciężkich przypadkach reakcja alergiczna może nawet spowodować trudności w oddychaniu. Z tego powodu pacjenci powinni omówić swoje opcje leczenia z lekarzem.

Istnieje wiele różnych wypełniaczy dermalnych stosowanych do powiększania ust. Większość z nich jest wykonana z substancji podobnych do kwasu hialuronowego, naturalnie występującej substancji, która pomaga skórze zachować elastyczność. Przykładami takich wypełniaczy są Restylane(r) Silk i Juvederm. Większość pacjentów nie doświadcza żadnych niepożądanych reakcji na te wypełniacze. Ważne jest jednak, aby przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi przejść testy alergiczne.

Chociaż reakcje alergiczne na wypełniacze ust są rzadkie, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć reakcji na środek znieczulający lidokainę lub środek znieczulający, który jest często stosowany. Niektórzy lekarze medycyny estetycznej przed wstrzyknięciem wypełniaczy wykonują mały test płatkowy, aby upewnić się, że pacjent nie jest uczulony na dany materiał.

Podobne tematy