Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Rewitalizacja warg sromowych - ujędrnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wskazaniem do wykonania zabiegu rewitalizacji warg sromowych kwasem hialuronowym są względy medyczne jak i estetyczne. W pierwszym przypadku zwykle dotyczą dojrzałych kobiet, których narządy uległy procesowi starzenia.

 

Z wiekiem wargi sromowe wiotczeją i rozchylają się, a wewnętrzne części narządów intymnych bardziej się przesuszają. Obwisłe wargi sromowe narażone są też na częste urazy, obtarcia, które wpływają na zwiększenie wrażliwości okolic intymnych.

 

Zabieg wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym jest nisko inwazyjny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Do ujędrnienia warg sromowych używa się specjalnego kwasu hialuronowego, gęstszego niż ten używany do wypełnienia ust. Efekt zabiegu jest natychmiastowy wargi sromowe nabierają jędrności i odzyskują pierwotny kształt.

 

Przed zabiegiem należy wygolić okolice intymne. Po zabiegu przez około dwa tygodnie należy unikać aktywności powodujących zbyt duży nacisk na wypełnione miejsce (np. jazdy na rowerze)

 

logo gabinetu endokrynologicznego