Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Osocze bogatopłytkowe - odmładzanie i rewitalizacja skóry.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie wykorzystywane jest od wielu lat. Początkowo znalazło zastosowanie w leczeniu trudno gojących się ran, ortopedii czy stomatologii. Obecnie właściwości i zalety osocza bogatopłytkowego zostały docenione w innych dziedzinach i z powodzeniem stosuje się je także w medycynie estetycznej. Leczenie osoczem bogatopłytkowym należy do grupy zabiegów autoimunologicznych, co oznacza że preparat pozyskiwany jest z organizmu pacjenta.

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Najpierw od pacjenta pobiera się około 20 ml krwi i umieszcza się ją w specjalnie przeznaczonej do tego probówce i odwirowuje w wirówce laboratoryjnej. W procesie odwirowywania odzielone od siebie zostają osocze, warstwa leukocytowo-płytkowa oraz czerwone krwinki. Z punktu widzenia skuteczności leczenia osoczem bogatopłytkowym najcenniejsza jest warstwa leukocytowo-płytkowa ponieważ w niej znajduje się największe stężenie płytek krwi. Po odwirowaniu lekarz igłą pobiera z próbowki płytki krwi oraz osocze i tak pozyskany preparat wstrzykuje w skórę. W Gabinecie Medycyny Kobiecej w Zamościu zabieg ostrzykiwania osoczem trwa około 15 minut i wykonuje się następujące procedury:

 

- ostrzykiwawanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym w celu leczenia łysienia

- rewitalizacja skóry dłoni, szyji, twarzy, dekoltu

- rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym