Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Zespół rozluźnienia pochwy dotyka w szczególności kobiety po porodach oraz w okresie menopauzalnym. Polega na rozciągnięciu mięsni dna miednicy, tkanki włóknistej oraz skóry otaczającej pochwę. Mięśnie stają się słabsze, a skóra bardziej rozciągnięta co może stać się przyczyną utraty satysfakcji seksualnej. 

Metody rewitalizacji pochwy

W Gabinecie Medycyny Kobiecej w Zamościu stosujemy nieinwazyjne metody rewitalizacji pochwy. Podstawowym zabiegiem jest laserowa rewitalizacja pochwy laserem frakcyjnym CO2. Dodatkowo wykonujemy karboksyterapię pochwy, oraz mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. 

Zwężanie pochwy laserem

Zabieg laserem polega na ogrzaniu tkanki oraz zawartego w niej kolagenu w obszarze wejścia do pochwy oraz jej kanału. Prowadzi to do zwiększenia napięcia tkanek i obkurczenia pochwy. Dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu, staje się ona bardziej elastyczna i napięta.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad oraz zlecane są  podstawowe badania mające na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

 

Zabieg obkurczania pochwy laserem trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Zazwyczaj do uzyskania pożądanego efektu wystarczy jeden zabieg. Pojawia się on po około miesiącu i utrzymuje do czasu kolejnego porodu, kiedy to może dojść do ponownego rozciągnięcia tkanek pochwy.

 

Cena zabiegu zwężania pochwy laserem wynosi 1500 PLN

logo gabinetu endokrynologicznego