Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Jednym z zastosowań posiadanego przez nas lasera Beladona jest leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Dzięki jego właściwościom dochodzi do stymulacji wytwarzania nowych włókien kolagenowych znajdujących się pomiędzy przednią ścianą pochwy i cewką moczową. Obszar ten często ulega uszkodzeniu w wyniku porodów drogami natury co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.  

 

Laserowy zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego i trwa około 20 minut. Jest całkowicie nieinwazyjny i po jego wykonaniu nie ma potrzeby rekonwalescencji ani zwolnienia od pracy. Dodatkowo cała procedura jest bezbolesna. Mogą występować jedynie delikatne skurcze mięśni dna miednicy, a także uczucie niewielkiego pieczenia w pochwie.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu w Zamościu

Efekt zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu 

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu w większości przypadków wykonywany jest jednorazowo. Pierwsze efekty odczuwalne są po około miesiącu od jego przeprowadzenia. U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest trwalszy i utrzymuje się do czasu kolejnego porodu. U kobiet w okresie menopauzy jego trwałość zależy od stosowania dodatkowej terapii farmakologicznej i fizykoterapeutycznej.

 

Cena pierwszego laserowego zabiegu nietrzymania moczu - 1200 PLN

 

Cena drugiego laserowego zebiegu nietrzymania moczu - 1000 PLN

- duże zmiany chorobowe

- ciąża

- karmienie piersią

- infekcja pochwy

- nieprawidłowy wynik badania cytologicznego

- padaczka

- nieuregulowana cukrzyca

- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi 

Przeciwskazania do wykonania zabiegu nietrzymania moczu laserem 

logo gabinetu endokrynologicznego