Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Co to jest nadżerka?

KLIKNIJ NIŻEJ I ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE

Nadżerka to choroba szyjki macicy, która może dotyczyć nawet 25% populacji kobiet. Nie wolno jej lekceważyć ponieważ nieleczona może prowadzić do zmian nowotworowych. Nadżerka najczęściej nie daje, żadnych dolegliwości ani objawów, dlatego tak ważne są regularne wizyty u ginekologa.

 

W przypadku stwierdzenia przez lekarza nadżerki istnieje kilka możliwości leczenia. W naszym gabinecie usunięcie nadżerki może być wykonane za pomocą elektrokoagulacji lub lasera.

Leczenie nadżerki elektrokoagulacją - wypalanie

Elektrokoagulacja to najcześciej spotykania metoda leczenie nadżerki. Polega na wypaleniu nadżerki iskrą elektryczną. Zabieg trwa kilka minut i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Czas gojenia po zabiegu wynosi około miesiąca. W tym czasie mogą pojawić się upławy oraz plamienia. Wadą stosowania elektrokoagulacji w leczeniu nadżerki jest powstawanie blizn na szyjce macicy, który mogą być przyczyną komplikacji w czasie porodu. Zabieg nie jest polecany kobietom, które jeszcze nie rodziły.

Usuwanie nadżerki laserem - fotokoagulacja

Laserowe leczenie nadżerki sprawdza się w leczeniu nadżerki płytkich zmian chorobowych. Metoda jest bezbolesna i charakteryzuje się krótkim czasem gojenia, wynoszącym około 2 tygodni. Polega na odparowaniu laserem wody z nadżerki co prowadzi do natychmiastowego jej obumarcia. Dodatkową zaletą leczenia nadżerki laserem jest brak powstawania blizn na szyjce macicy.

Leczenie nadżerki - cena

Wypalenie nadżerki elektrokoagulacją - 400 PLN

Usunięcie nadżerki laserem - 500 PLN

logo gabinetu endokrynologicznego