Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

Medyczne zastosowanie dla dwutlenku węgla odkryto już w latach 30, kiedy terapię nim stosowano do leczenia zaburzeń krążenia. Z czasem odkryto pozytywny wpływ dwutlenku węgla na wygląd skóry. Od tego momentu karboksyterapia jest powszechnie używana do usuwania defektów skóry.

Karboksyterapia - odmładzanie skóry dwutlenkiem węgla

Co to jest karboksyterapia i na czym polega zabieg?

Terapia dwutlenkiem węgla polega na podawaniu gazu pod skórę. Gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie i odżywienie tkanek. Drobne nakłucia igłą powodują lekki stan zapalny, który pobudza organizm do obrony. Prowadzi to do powstania nowych naczynek krwionośnych i przebudowy skóry już od pierwszego zabiegu.

Zastosowanie karboksyterapii

- niwelowanie cieni pod oczami

- redukcja blizn oraz rozstępów

- redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

- terapia łysienia

- odmładzanie miejsc intymnych  

Zabiegi z użyciem karboksyterapii są bezpieczne, ponieważ po wstrzyknięciu gazu do organizmu dostaje się on do krwiobiegu i wydalany jest wraz z wydychanym powietrzem. Pacjent po wykonanym zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i może wrócić do normalnych zajęć.