Waldemar Dziki - ginekolog-położnik, endokrynolog, aleja Jana Pawła II 7 22-400 Zamość, e-mail: medycynakobieca@gmail.com, tel: 606129944

USG ginekologiczne jest podstawowym badaniem pozwalającym na ocenę prawidłowego funkcjonowania narządów rozrodczych kobiety. Jest to badanie bezpieczne, profilaktyczne, a podczas jego wykonywania nie używa się szkodliwego promieniowania. Badanie USG pozwala na zaobserwowanie chorobowych zmian jajników, macicy oraz endometrium (błony śluzowej macicy).

 

Badanie USG ma też zastosowanie w przypadku diagnostyki niepłodności, monitorowania owulacji, pozwalajac na określenie optymalnego momentu do zajścia w ciążę. USG dopochwowe sprawdza się także w diagnostyce zaburzeń menstruacji, nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych oraz bólów podbrzusza.

Badanie USG ginekologiczne

USG położniczo - ciążowe

W gabinecie oprócz USG dopochwowego wykonujemy USG położnicze. Badanie wykonuje się przez powłoki brzuszne. Wskazaniem do wykonania USG  przez powłoki brzuszne jest dziewictwo oraz czas od 11 tygodnia ciąży. Badanie tą metodą jest mniej dokładne, ale pozwala na dostrzeżenie zmian chorobowych narządów rodnych kobiety. Dodatkowo jest wystarczające do badania rozwijającego się dziecka.

Koszt wizyty ginekologicznej z badaniem USG w naszym gabinecie w Zamościu wynosi 100 PLN.

 

 

KLIKNIJ NIŻEJ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ON-LINE

logo gabinetu endokrynologicznego